"W swojej 97-letniej historii targi zostały odwołane tylko dziewięć razy. Jednak od wiosny 2020 roku zakazano wszelkich targów, konferencji, koncertów i imprez masowych, a 'Zielony Tydzień' odbył się dwukrotnie bez udziału publiczności" - przypomina portal dziennika "Berliner Zeitung" i dodaje, że "Zielony Tydzień" to impreza, która kiedyś przyciągała 400 tys. odwiedzających.
Ponad 20 wystawców z Polski
Przy okazji targów odbywa się również Światowy Szczyt Ministrów Rolnictwa, w którym udział bierze polska delegacja z wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem na czele.
Na Targach w Berlinie tradycyjnie będzie polskie stoisko narodowe. Minister rolnictwa oraz ambasador RP w RFN Dariusz Pawłoś wezmą udział w jego uroczystym otwarciu. Swoje produkty będzie prezentować ponad 20 wystawców z Polski.
Polska na berlińskich targach reprezentowana będzie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, urzędy marszałkowskie województw dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego, Organizację Producentów Ryb Jesiotrowatych oraz przez kilka firm indywidualnych.
Przysmaki z Zimnej Wódki
Podczas pierwszego weekendu targowego na polskim stoisku narodowym obecne będą również przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Zimna Wódka w województwie opolskim, które zwyciężyły w finale VII edycji konkursu kulinarnego dla kół gospodyń pod nazwą "Bitwa Regionów", zorganizowanego w 2022 roku przez MRiRW i KOWR.
Odwiedzający targi będą mieli okazję skosztować przygotowanych przez panie przysmaków.
Targi potrwają do 29 stycznia.
PR24.pl, PAP, DoS