more_horiz
Gospodarka

Rozpoczynają się targi "Zielony Tydzień"w Berlinie. W otwarciu weźmie udział polski minister rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2023 08:22
W Berlinie rozpoczynają się targi rolno-spożywcze "Zielony Tydzień" (Internationale Gruene Woche) - po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemia koronawirusa znowu z udziałem odwiedzających. Na targach obecny będzie wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, który weźmie udział w otwarciu polskiego stoiska.
Zielony Tydzień to impreza, która kiedyś przyciągała nawet 400 tys. odwiedzających.
"Zielony Tydzień" to impreza, która kiedyś przyciągała nawet 400 tys. odwiedzających. Foto: Messe Berlin/Twitter

"W swojej 97-letniej historii targi zostały odwołane tylko dziewięć razy. Jednak od wiosny 2020 roku zakazano wszelkich targów, konferencji, koncertów i imprez masowych, a 'Zielony Tydzień' odbył się dwukrotnie bez udziału publiczności" - przypomina portal dziennika "Berliner Zeitung" i dodaje, że "Zielony Tydzień" to impreza, która kiedyś przyciągała 400 tys. odwiedzających.

Ponad 20 wystawców z Polski

Przy okazji targów odbywa się również Światowy Szczyt Ministrów Rolnictwa, w którym udział bierze polska delegacja z wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem na czele.

Na Targach w Berlinie tradycyjnie będzie polskie stoisko narodowe. Minister rolnictwa oraz ambasador RP w RFN Dariusz Pawłoś wezmą udział w jego uroczystym otwarciu. Swoje produkty będzie prezentować ponad 20 wystawców z Polski.

Polska na berlińskich targach reprezentowana będzie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, urzędy marszałkowskie województw dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego, Organizację Producentów Ryb Jesiotrowatych oraz przez kilka firm indywidualnych.


Przysmaki z Zimnej Wódki

Podczas pierwszego weekendu targowego na polskim stoisku narodowym obecne będą również przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Zimna Wódka w województwie opolskim, które zwyciężyły w finale VII edycji konkursu kulinarnego dla kół gospodyń pod nazwą "Bitwa Regionów", zorganizowanego w 2022 roku przez MRiRW i KOWR.

Odwiedzający targi będą mieli okazję skosztować przygotowanych przez panie przysmaków.

Targi potrwają do 29 stycznia.

PR24.pl, PAP, DoS