more_horiz
Gospodarka

Środkowe Pomorze zyska lepsze drogi. Rzecznik rządu zapowiada inwestycje w infrastrukturę

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 13:22
Dalsze inwestycje drogowe na środkowym Pomorzu zapowiedział rzecznik rządu Piotr Mueller. "Drogę ze Słupska do Koszalina już za 3 lata będzie można pokonać dwa razy szybciej niż dziś" - zadeklarował.
Słupski poseł PiS i rzecznik rządu Piotr Mueller zadeklarował dokończenie budowanych dróg ekspresowych S6 z Gdyni do Szczecina i S11 z południa kraju do Kołobrzegu.
Słupski poseł PiS i rzecznik rządu Piotr Mueller zadeklarował dokończenie budowanych dróg ekspresowych S6 z Gdyni do Szczecina i S11 z południa kraju do Kołobrzegu.Foto: Joachim Brudziński/Twitter

W Koszalinie, na konferencji "Rozwój Koszalina i powiatu koszalińskiego szansą dla całego regionu", słupski poseł PiS zadeklarował dokończenie budowanych dróg ekspresowych S6 z Gdyni do Szczecina i S11 z południa kraju do Kołobrzegu.

Piotr Mueller mówił, że na spotkanie w Koszalinie ze Słupska jechał godzinę i 5 minut.

- A za 3 lata będę jechał do Państwa niespełna pół godziny - zapowiedział polityk.


Posłuchaj
00:25 Koszalin - P. Mueller o drogach ekspresowych.mp3 Koszalin: P. Mueller o drogach ekspresowych (IAR)

 

- Sama droga ekspresowa S6 zmienia bardzo dużo, droga S11 również. To powoduje, że tak duży obszar będzie mógł się dużo lepiej komunikować, dużo lepiej przemieszczać, jeżeli chodzi o kwestie gospodarcze, logistyczne, ale również pracy - mówił rzecznik rządu.


W konferencji uczestniczyli także inni lokalni politycy PiS: europoseł Joachim Brudziński, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, a także wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

PR24.pl, IAR, DoS