more_horiz
Gospodarka

PKP Intercity obniża ceny biletów. Od marca będzie taniej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 12:31
PKP Intercity obniża od 1 marca tego roku ceny biletów. Ceny bazowe na połączenia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe od obecnie obowiązujących, zaś dla kategorii EIC i EIP - średnio o około 15 proc. - poinformował przewoźnik.
Wprowadzenie niższych cen jest możliwe w związku z dodatkowymi działaniami optymalizacyjnymi oraz dzięki zwiększeniu rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok.
Wprowadzenie niższych cen jest możliwe w związku z dodatkowymi działaniami optymalizacyjnymi oraz dzięki zwiększeniu rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok.Foto: Zahnoi Alex/Shutterstock

Jak podkreślono, ceny biletów wracają tym samym do poprzedniego poziomu, sprzed 11 stycznia, kiedy wszedł w życie nowy cennik.

"Wprowadzenie niższych cen jest możliwe w związku z dodatkowymi działaniami optymalizacyjnymi oraz dzięki zwiększeniu rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok w ramach umowy dotyczącej świadczenia usług publicznych (PSC, z ang. Public Service Contract)" - podało PKP Intercity.


Przewoźnik poinformował ponadto, że w ślad za niższymi cenami biletów jednorazowych, obniżone zostają także ceny biletów odcinkowych, Kart Intercity (uprawniających do nielimitowanych podróży pociągami PKP Intercity w dowolnych relacjach), jak również opłat na przewóz rowerów, psa oraz bagażu.


Posłuchaj
00:26 PKP Intercity obniży ceny biletów od marca.mp3 PKP Intercity obniży ceny biletów od marca (IAR)

 

Spółka przekazała, że osoby, które kupiły bilety odcinkowe lub Karty Intercity w cenach obowiązujących od 11 stycznia 2023 otrzymają możliwość zwrotu środków proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS