more_horiz
Gospodarka

Cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 groszy za litr. "Komunikaty płynące z Orlenu są uspokajające"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 14:40
"Embargo w żaden sposób nas nie zaskakuje. W Polsce jesteśmy na to dobrze przygotowani" - ocenił rzecznik rządu Piotr Müller. "Straszyli, że po 5.02 paliwa będą po 12 zł, jeśli w ogóle będą. Znowu się pomylili" - dodał na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
Komunikaty płynące z Orlenu oraz innych firm na rynku są uspokajające, więc Ministerstwo Aktywów Państwowych nie spodziewa się sytuacji nadzwyczajnej
Komunikaty płynące z Orlenu oraz innych firm na rynku są uspokajające, więc Ministerstwo Aktywów Państwowych nie spodziewa się "sytuacji nadzwyczajnej"Foto: PKN Orlen

"Grupa ORLEN robi wszystko, by ceny na stacjach były najbardziej korzystne dla Polaków. Dlatego dziś na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr" - napisał w mediach społecznościowych prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Będą to przypadki odosobnione"

W poniedziałek wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda, odnosząc się do unijnego embarga na import rosyjskich produktów z ropy, przyznał, że na niektórych stacjach może będzie dochodziło do pojedynczych wypadków, gdzie ceny mogą znacząco wzrosnąć, będą to jednak przypadki odosobnione.

- Nie będzie to sytuacja masowa - ocenił i dodał, że komunikaty płynące z Orlenu oraz innych firm na rynku są uspokajające i nie spodziewa się "sytuacji nadzwyczajnej".


"Embargo nas nie zaskakuje"

Również rzecznik prasowy rządu Piotr Müller był pytany o to, czy Polska dobrze się przygotowała do unijnego embarga na rosyjskie produkty z ropy i czy jego wprowadzenie zachwieje cenami paliw na stacjach w kraju.

Do kwestii dywersyfikacji dostaw ropy z innych kierunków przygotowujemy się od wielu lat. To nie jest działanie, które zostało podjęte dopiero po wojnie (na Ukrainie) - podkreślił Piotr Müller.

- Teraz embargo w żaden sposób nas nie zaskakuje, jesteśmy na to dobrze przygotowani - dodał.

PR24.pl, IAR, PAP, DoS