X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd chce rozwiązać problem tzw. umów śmieciowych. Gowin: podczas pandemii zagrażają pracownikom

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 13:20
- Epidemia pokazała, że to, co jest nazywane tzw. umowami śmieciowymi, w sytuacjach gwałtownego załamania gospodarki, w sytuacjach takich jak pandemia, jest zagrożeniem dla pracowników - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Zapowiedział, że rząd zajmie się nimi na najbliższym posiedzeniu.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: ImYanis/Shutterstock.com

Wicepremier pytany w programie Tłit na portalu WP, czy popiera oskładkowanie umów cywilno-prawnych, wskazał, że ten kierunek jest nieuchronny. Według niego, dlatego "nieuchronne" jest oskładkowanie umów cywilno-prawnych.

Decyzje ws. ozusowania umów śmieciowych zapadną wkrótce

Gowin zapowiedział, że sprawa umów śmieciowych będzie analizowana na posiedzeniu całego rządu. - Decyzje, jak sądzę, zapadną wkrótce - powiedział.


pracownicy 1200.jpg
Polska z najniższym bezrobociem w Europie. Pomogły nie tylko rządowe tarcze

Na świecie coraz ważniejsze trwałe, dające pewność pracownikom i pracodawcom, formy pracy

Dodał, że co do umów zleceń kierunek zmian cywilizacyjnych nie tylko w Polsce, ale wszędzie na świecie jest taki, by dążyć ku trwałym formom pracy.

"To jest na dłuższą metę korzystne także dla pracodawców" - podkreślił.

- I pracodawcom, i pracownikom zależy na tym, żeby ich współpraca miała charakter jak najbardziej trwały i harmonijny - osobna sprawa to jest pytanie o koszty pracy w Polsce - stwierdził.

Jego zdaniem są one "niewspółmiernie wysokie". - Tutaj na pewno będę w niedalekiej przyszłości proponował rozwiązania, które wyjdą naprzeciw także oczekiwaniom pracodawców - zapowiedział.

EN_01419095_0008-1200mm.jpg
"Bezrobocie w Polsce sporo poniżej unijnej średniej". Szefowa MRPiPS o danych Eurostatu

Pytany o działania resortu w sytuacjach, gdy pracownicy są wypychani na samozatrudnienie, tracą umowę o pracę, Gowin przyznał, że nie jest to sytuacja korzystna ani dla pracowników, ani dla pracodawców.

- Rozumiem, że przedsiębiorcy zdecydują się na tego typu działania postawieni wobec groźby bankructwa ich firm - ocenił. - Na pewno będziemy tę sytuację monitorować - zadeklarował.

Zaznaczył, że to, jakie rozwiązania "zastosujemy w najbliższych miesiącach, latach", będzie w dużej mierze zależało od tempa i skali kryzysu gospodarczego. - Ten kryzys jest dopiero przed nami - dodał.

Umowy o dzieło bez ZUS

Jednocześnie wicepremier jest kategorycznie przeciwny ozusowaniu umów o dzieło. - To jest praca twórcza i powinna być opodatkowana na dotychczasowych zasadach - wskazał wicepremier.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gowin: moim zadaniem jest ochrona bezpiecznych miejsc pracy dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 21:35
- Jako wicepremier zrobię wszystko, żeby nie było niczyjego dyktatu - ani związków zawodowych, ani pracowników. Moim zadaniem jako ministra rozwoju i pracy jest ochrona bezpiecznych miejsc pracy dla Polaków - mówił w TVN24 szef resortu rozwoju, pracy i technologii, wicepremier Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń