more_horiz
Gospodarka

PIT 2016: połowa deklaracji złożona przez internet

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 12:45
Prawie 10 milionów Polaków rozliczyło się z fiskusem przez internet. Termin składania wypełnionych zeznań podatkowych za ubiegły rok minął 2 maja.
Audio
  • Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski: około połowy złożonych deklaracji przesłano właśnie drogą elektroniczną (IAR)
  • Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski: w tym roku Polacy po raz pierwszy mogli upoważnić urzędników fiskusa do wypełnienia ich zeznania (IAR)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski powiedział, że drogą elektroniczną przesłano prawie 9 milionów 700 tysięcy deklaracji podatkowych. Dodał, że porównując te dane do liczby wszystkich deklaracji złożonych w ubiegłym roku, można powiedzieć, że w tym roku przez internet złożono niemal 54 procent zeznań podatkowych.

38 tysięcy podatników wypełniło PIT-WZ

W tym roku Polacy po raz pierwszy mogli upoważnić urzędników fiskusa do wypełnienia ich zeznania. Łukasz Świerżewski powiedział, że prawie 38 tysięcy podatników skorzystała z takiej możliwości wypełniając PIT-WZ.

Ministerstwo Finansów zapowiada, że w najbliższych latach rozszerzy liczbę formularzy PIT, o których wypełnienie będzie można wnioskować do urzędów skarbowych.

IAR, awi