X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zmiany w zeznaniach podatkowych. PIT rozliczy za nas fiskus

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 08:19
W tym roku PIT rozliczy za nas urząd skarbowy na podstawie danych z Krajowej Administracji Skarbowej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i rejestru PESEL. Elektroniczny formularz będzie dostępny na Portalu Podatkowym już od 15 lutego.
Audio
  • Koniec przykrego obowiązku. PIT-a rozliczy za nas fiskus (Elżbieta Szczerbak/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Kange Studio

Czynności jakie musi wykonać sam podatnik zostały skrócone do minimum  -mówi Renata Domasiewicz z Ministerstwa Finansów. Jak dodaje, na portalu podatkowym (www.podatki.gov.pl) trzeba będzie się zalogować, podając NIP lub PESEL oraz kwotę przychodu za rok poprzedni i jeszcze jedną informację z poprzedniego PIT-u.

Szczegóły doprecyzujemy sami

Na portalu będzie na niego czekał wypełniony już formularz, w którym będą wskazane m.in. ulgi, z których może skorzystać. Podatnik będzie mógł też wybrać na jaką instytucję przeznaczyć 1 procent podatku. Jeśli zależy nam na szybszym otrzymaniu zwrotu, to możemy zaakceptować zeznanie. Jeżeli nie - to zeznanie zostanie zaakceptowane automatycznie po upływie terminu.

Podatnik będzie miał także możliwość naniesienia zmian w takim gotowym formularzu - podkreśla Renata Domasiewicz.

Dzięki ułatwieniom wprowadzonym przez resort finansów, rozliczanie się z fiskusem staje się przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem i daje podatnikowi wiele korzyści - zwraca uwagę Anna Misiak partner w kancelarii podatkowej MDDP. Dodaje, że "im mniej obciążeń dla podatników, tym lepiej".

W tym roku fiskus sam rozliczy podatników PIT-37 i PIT-38. W przyszłości, z takiego ułatwienia  będą mogli skorzystać także podatnicy prowadzący działalność gospodarczą.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Elżbieta Szczerbak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wkrótce PIT "z głowy". Nowa e-usługa ułatwi życie podatnikom

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 20:10
Niebawem nie trzeba będzie łamać sobie głowy nad wypełnieniem rocznego zeznania podatkowego, co bywa czasem skomplikowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybko i wygodnie. Od przyszłego roku skarbówka wypełni za nas PIT-y

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 20:46
Podatników PIT-37 i PIT-38 fiskus rozliczy sam, i to nieproszony. Od 2019 roku podatnicy będą mogli skorzystać z nowej usługi Ministerstwa Finansów – Twój e-PIT. Urząd skarbowy wypełni za nas deklaracje podatkową, ale warto sprawdzić dane, jakie fiskus w naszym zeznaniu umieści, bo i dla urzędników to będzie nowość.
rozwiń zwiń