X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czy wzrosną koszty kredytów? Dzisiaj posiedzenie RPP ws. stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 08:11
Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie, na którym zapadnie decyzja o poziomie stóp procentowych w Polsce. Od wysokości stóp zależy oprocentowanie kredytów i lokat w złotych.
Audio
  • Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie, na którym zapadnie decyzja o poziomie stóp procentowych w Polsce. Od wysokości stóp zależy oprocentowanie kredytów i lokat w złotych. Ekonomista Santander Bank Polska Piotr Bielski uważa, że Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni poziomu stóp procentowych./IAR/.
  • Piotr Bielski wskazuje, że wśród członków Rady trwa dyskusja dotycząca wpływu najnowszych obietnic PiS-u na sytuację gospodarczą./IAR/.
Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie, na którym zapadnie decyzja o poziomie stóp procentowych w Polsce.
Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie, na którym zapadnie decyzja o poziomie stóp procentowych w Polsce. Foto: Piotr Adamowicz/Shutterstock.com

Ekonomista Santander Bank Polska Piotr Bielski uważa, że Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni poziomu stóp procentowych.

Wcześniej szef Rady zapowiadał niezmienność obecnych stóp procentowych do 2022 r.

Ekspert przypomina, że podczas poprzednich konferencji po posiedzeniu Rady, jej przewodniczący profesor Adam Glapiński mówił o możliwości pozostawienia obecnego poziomu stóp do kadencji RPP, czyli do 2022 roku.

Czy zwiększenie deficytu nie zmusi do podniesienia stóp – dyskusja w RPP

Piotr Bielski wskazuje, że wśród członków Rady trwa dyskusja dotycząca wpływu najnowszych obietnic PiS-u na sytuację gospodarczą. Ekonomista wskazuje, że pięciu członków Rady, czyli połowa jej składu, powiedziało, że długa stabilizacja stóp procentowych nie jest pewna i w przyszłości może się okazać, że konieczna będzie podwyżka stóp.

Podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 1,5 procent.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa rodzaje kredytów hipotecznych. Który wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 22:19
Najlepszym momentem na zablokowanie stawki oprocentowania kredytu, na kredyt ze stałą ratą jest początek cyklu podwyżek stóp procentowych.
rozwiń zwiń