more_horiz
Gospodarka

Czechy walczą z rajami podatkowymi

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 11:33
Czeskie ministerstwo finansów nawiązuje kontakty z krajami należącymi do tzw. rajów podatkowych. Tamtejsi eksperci twierdzą, że każdego roku znika tam około stu miliardów koron.

Zaawansowane rozmowy prowadzone są miedzy innymi z Lichtensteinem, Bermudami, Seszelami, Kajmanami i San Marino. Według czeskiego ministerstwa finansów kwoty wyprowadzane na konta w zagranicznych bankach mogą sięgać nawet dwóch trzecich rocznego budżetu państwa. Istnieją uzasadnione podejrzenia, że są to pieniądze pochodzące z nielegalnych transakcji.

Na razie udało się sfinalizować dwie umowy o wymianie informacji finansowych z władzami wysp Guernsey oraz Man. Dzięki tym informacjom czeskie urzędy finansowe będą mogły sprawdzić czy majątki i dochody Czechów lub firm działających w Czechach zostały opodatkowane zgodnie z prawem lub z jego naruszeniem.

tk

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem