WSiP nie boi się darmowego podręcznika. Ma swój program

Firma Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne nie składa broni. Darmowy podręcznik wprowadzany właśnie prze MEN nie podcina nam skrzydeł – mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl prezes WSiP Jerzy Garlicki.

2014-08-21, 16:33

WSiP nie boi się darmowego podręcznika. Ma swój program
Prezes WSiP Jerzy Garlicki.Foto: Polskie Radio

Posłuchaj

Firma Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne nie składa broni.Jak mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl prezes WSiP Jerzy Garlicki, firma ma swój program, który stawia na nowoczesną edukację. /Arkadiusz Ekiert, Polskie Radio/.
+
Dodaj do playlisty

Wydawnictwo widzi wielką szansę rozwoju w nowoczesnej edukacji. Dlatego opracowały ZDASZ.TO – pierwsze w Polsce maturalne repetytorium nowego typu (serwis internetowy i książki), obejmujące całą podstawę programową, która będzie obowiązywać na nowej maturze w 2015 roku.

Nauczyciel-inspirator i uczeń, który jest zaangażowany w swoją edukację. To najczęściej wymieniane zmiany, do których powinna doprowadzić nowoczesna edukacja. A wszystko po to, żeby uczniowie nauczyli się odnajdować, przyswajać i wykorzystywać wiedzę potrzebną im na danym etapie życia. Zdaniem prezesa Garlickiego szczególnie będą musieli to pokazać przyszłoroczni maturzyści, bo będą zdawać nową maturę.

– Model, który polega wyłącznie na wydawaniu książek staje się modelem zbyt starym, który nie odpowiada przede wszystkim oczekiwaniom nauczycieli i młodzieży. Zamiast być tylko wydawnictwem, powinniśmy być firmą, która oferuje szerokie rozwiązania edukacyjne zwłaszcza serwisy, dzięki którym młodzież będzie mogła w sposób interaktywny uczyć się i poznawać siebie. Młodzież chce mieć dostęp do edukacji w każdej chwili. Ma do dyspozycji multimedialne urządzenia i chce z nich korzystać również w procesie edukacji. Dokładnie takie same rozwiązania chcemy proponować nauczycielom, którzy są dziś przewodnikiem ucznia w procesie kształcenia – tłumaczy prezes WSiP.

REKLAMA

Nauka poza szkołą to rosnący rynek. Jego wartość jest porównywalna do rynku tradycyjnej edukacji.

– Odpowiadając na potrzeby maturzystów, WSiP podjął decyzję o zainwestowaniu w pomoce edukacyjne, które pomogą „się uczyć”. Zespół prawie 100 osób przez ponad 1.5 roku przygotował 658 tematów z 5 maturalnych przedmiotów (polski, matematyka, chemia, biologia, geografia) w wersji podstawowej i rozszerzonej. To ponad 9000 zadań, 5600 – zdjęć, animacji, ilustracji. W serwisie pod adresem www.zdasz. Tu znajdują się zarówno wszystkie materiały z książkowego repetytorium, jak i multimedia do części teoretycznej. Wszystko ułożone zgodnie z nowoczesnym procesem nauczania: najpierw uczeń ma możliwość sprawdzić stan swojej wiedzy, potem nauka – uzupełnienie swojej wiedzy, zadania i sprawdziany utrwalające wiedzę i umiejętności, a na koniec arkusze maturalne, żeby samemu sprawdzić, co się umie.

Ile to kosztuje? Na czym zarobi WSiP?

- Sprzedajemy repetytoria. Uczeń może sobie kupić wersję papierową i korzystając z odpowiednik kodów, wejść w portal i korzystać ze wszystkich znajdujących się tam rozwiązań. Koszt dla ucznia to około 50 do 60 złotych za jeden przedmiot z wszystkim rozwiązaniami multimedialnymi, które są do tego przeznaczone – mówi Jerzy Garlicki.

Wszystkie materiały ZDASZ.TO są przygotowane zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wytycznymi Centralnej Komisji Edukacyjnej do matury 2015.

REKLAMA

Arkadiusz Ekiert

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej