Wydział Technologii Drewna SGGW ma swój udział w sukcesie polskich mebli

Sukcesu polskich mebli na świecie nie byłoby gdyby nie technologie związane z wykorzystaniem drewna oraz płyt drewnopochodnych. A te w olbrzymiej części rodzą się na Wydziale Technologii Drewna SGGW obchodzącym 70-lecie działalności. Towarzyszy im jubileusz 200-lecia całej uczelni.

2015-09-16, 11:37

Wydział Technologii Drewna SGGW ma swój udział w sukcesie polskich mebli
Sukcesu polskich mebli na świecie nie byłoby bez Wydziału Technologii Drewna SGGW. Foto: Pixabay

Posłuchaj

O 70-leciu Wydziału Technologii Drewna SGGW i 200-leciu uczelni oraz związkach Wydziału z przemysłem meblarskim, mówi w radiowej Jedynce Izabela Niziałek z SGGW. /Elżbieta Mamos, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

Jubileusz 200-lecia Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i siedemdziesięciu lat Wydziału Technologii Drewna, są obchodzone wspólnie przez cały 2015 rok.

W programie obchodów,  znalazły  się  spotkania  i konferencje naukowe. Jedna z nich,  trzydniowa  w Kirach koło Zakopanego,  pod hasłem "Drewno i jego kompozyty",  zaczyna się  dziś.

Nowe technologie w przemyśle meblarskim przychodzą z SGGW

̶  Polska  ma duże osiągnięcia w wykorzystaniu drewna przez przemysł.  Na przykład w  ostatnich latach na dużą  skalę rozwinęliśmy produkcję i  eksport mebli,  podkreśla w radiowej jedynce Izabela Niziałek z SGGW.

Jak zapowiada, konferencja w Kirach posłuży zastanowieniu jak wykorzystać technologie związane z drewnem, dotyczące m.in. materiałów drewnopochodnych, czyli płyt wiórowych.

REKLAMA

Podczas konferencji przedstawiciele przemysłu będą mogli poznać najnowsze trendy i badania związane z kompozytami i materiałami drewnopochodnymi.

̶ Współpraca  Wydziału  Technologii Drewna  z przemysłem ma ugruntowane tradycje, zauważa Izabela Niziałek.Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie,  jest najstarszym europejskim wydziałem akademickim wyspecjalizowanym w tej dziedzinie.


Cele wyznaczone  na najbliższe lata to: zwiększenie innowacyjnego charakteru prowadzonych badań naukowych, podnoszenie jakości kształcenia studentów, poszerzanie oferty dydaktycznej  i zacieśnienie relacji z przemysłem.

Elżbieta Mamos

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej