X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Producenci owoców skarżą się na nieprawidłowości w punktach skupu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 15:55
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że w przypadku kupna produktów rolnych bez umowy lub w sytuacji, gdy umowa jest wadliwa, na nabywców nakładane są kary pieniężne.
Audio
  • O przepisach, według których Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie mógł kontrolować firmy skupujące np. owoce po cenach niższych od sugerowanych - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Przetwórca wykorzystujący swoją pozycję rynkową - naraża się na kary finansowe.
Przetwórca wykorzystujący swoją pozycję rynkową - naraża się na kary finansowe.Foto: pixabay

Resort rolnictwa zaproponował przepisy, według których Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie mógł kontrolować firmy skupujące np. owoce po cenach niższych od sugerowanych.

- Jeżeli okaże się, że przetwórca wykorzystuje swoją pozycję rynkową, zostanie na niego nałożona kara finansowa - poinformował w radiowej Jedynce Marek Niechciał prezes UOKiK.

- Ważne jest, by rolnik był traktowany przez podmioty skupujące żywność na zasadzie partnerstwa - skomentował Sławomir Piotrowski, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w swoim komunikacie informuje o formularzu zawiadomienia o podejrzeniu naruszenia przepisów dotyczących obowiązku zawierania umów na dostarczanie produktów rolnych, który znajduje się na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Pod koniec kwietnia resort rolnictwa opublikował projekt umowy kontraktacyjnej wraz z przedziałami cenowymi na sezon 2019 dla owoców miękkich.

Tomasz Matusiak, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak