X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Zaliczki na poczet płatnościach bezpośrednich: od tego roku ważna zmiana

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 10:46
Rolnicy mają otrzymywać zaliczki wypłat bezpośrednich co roku, bez względu na to, czy wystąpi klęska żywiołowa, czy nie - tak zakłada projekt ustawy usprawniającej wydatkowanie środków finansowych w ramach systemów wsparcia bezpośredniego.
Audio
  • O ważnych zmianach w wypłacie zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich mówi w radiowej Jedynce wiceminister rolnictwa, Ryszard Zarudzki./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Polska z funduszu rozwoju obszarów wiejskich w nowym, unijnym budżecie otrzyma ok. ośmiu miliardów euro - to o 3 miliardy euro mniej niż w obecnej perspektywie finansowej.
Polska z funduszu rozwoju obszarów wiejskich w nowym, unijnym budżecie otrzyma ok. ośmiu miliardów euro - to o 3 miliardy euro mniej niż w obecnej perspektywie finansowej. Foto: Bartolomiej Pietrzyk/Shutterstock.com

Jak mówi w radiowej Jedynce wiceminister rolnictwa, Ryszard Zarudzki, resort chce w ten sposób uporządkować takie kwestie jak zaliczki płatności bezpośrednich jak i płatności obszarowe PROW, takie jak programy rolno środowiskowe, rolnictwo ekologiczne czy zalesienia.

Od 15 października wypłaty zaliczek bez konieczności wykazania strat

− Rolnicy od 15 października będą otrzymywali te zaliczki bez wykazywania szczególnych okoliczności występowania tzw. siły wyższej - mówi gość radiowej Jedynki.

Zaliczki wyniosą 70 procent płatności

− Zaliczki wyniosą nie więcej niż 70 procent, co pozwala na zachowanie płynności finansowej, a pozostałe 30 procent na pewno przyda się na wiosnę – dodaje wiceminister Zarudzki.

Wypłata zaliczek rusza od 15 października

I podkreśla, że od tego roku zaliczki na płatności bezpośrednie trafią od października do grudnia do rolników.

Koszty  modyfikacji systemu mają wynieść pół miliona zł. Poniesie je Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, bez zwiększania wydatków budżetu państwa.

Aleksandra Tycner, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak