X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Do 5 tys. zł na działalność

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 18:00
Od 3 do 5 tys. zł pomocy finansowej mogą otrzymać w tym roku na swoją działalność Koła Gospodyń Wiejskich. Kwota zależy od liczby członków organizacji.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Podpisanie nowelizacji ustawy o kołach gospodyń wiejskich przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, umożliwia udzielenie łącznej pomocy na kwotę 40 mln zł.

– Pomoc finansowa dla kół gospodyń wiejskich ułatwi realizację zadań statutowych i wesprze lokalne społeczności. Koła gospodyń wiejskich są często najbliższymi organizacjami samopomocowymi w mniejszych gminach – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Koła realizują wiele ważnych projektów

Nowe przepisy, przygotowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, zakładają przeznaczenie na pomoc finansową w tym roku 40 mln zł. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać około 11,6 tys. kół. Ponadto nowe przepisy powierzają nadzór nad działalnością kół Pełnomocnikowi Rządu do spraw Lokalnych Inicjatyw Społecznych. Dotychczas nadzór był sprawowany przez Pełnomocnika Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

– Dzięki pomocy finansowej Koła Gospodyń Wiejskich realizują wiele ważnych społecznie projektów. To organizacje intensywnie wspierające rozwój obszarów, na których działają. Oprócz wykonywania swoich zadań statutowych, szerzą ideę wolontariatu i aktywizują lokalne społeczności – mówi wiceminister Anna Gembicka, Pełnomocnik Rządu ds. Lokalnych Inicjatyw Społecznych.

Warunkiem jest rejestracja

Ustawa o kołach gospodyń wiejskich, uchwalona w listopadzie 2018 r., nadała Kołom Gospodyń Wiejskich osobowość prawną. Ponadto koła otrzymały możliwość ubiegania się o pomoc finansową na realizację zadań, istotnych z punktu widzenia społeczności wiejskich. Warunkiem jest rejestracja w Krajowym Rejestrze KGW. W rejestrze znajduje się obecnie ponad 9,1 tys. kół. Kwota pomocy przyznanej kołom wyniosła w 2018 r. 16,5 mln zł, a w 2019 r. – blisko 30 mln zł.

 Koła Gospodyń Wiejskich po nowemu. Jest ustawa@ParlamentarnyPL https://t.co/4Fk8rkMHv2

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

Zobacz więcej na temat: rolnictwo finanse kobieta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak