X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polityka energetyczna. Do 2040 r. ogrzewanie w miastach bez węgla, zastąpią go czyste źródła energii

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 15:02
Do 2040 roku do ogrzewania gospodarstw domowych na terenie miast nie będą stosowane paliwa stałe, to jeden z punktów przyjętej na początku tego miesiąca przez rząd Polityki energetycznej Polski.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Karin Jaehne / Shutterstock

O szczegółach dokumentu mówił podczas inauguracji 21. edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL wiceminister klimatu Ireneusz Zyska.


Posłuchaj
00:24 zyska 1.mp3 O szczegółach dokumentu mówił podczas inauguracji 21. edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL wiceminister klimatu Ireneusz Zyska. Przedstawiciel rządu wyjaśnił, że nowa Polityka energetyczna Polski do 2040 roku zakłada też większe inwestycje w odnawialne źródła energii./IAR/.

 

 Ogrzewanie oparte o coraz większy udział fotowoltaiki

Przedstawiciel rządu wyjaśnił, że nowa Polityka energetyczna Polski do 2040 roku zakłada też większe inwestycje w odnawialne źródła energii.


fotowoltaika1200.jpg
Program "Mój prąd" będzie kontynuowany. Zmienią się jednak jego warunki

Wiceminister wskazał, że Polityka energetyczna Polski do 2040 roku jest już w trakcie realizacji za sprawą takich programów jak Czyste Powietrze i Mój Prąd.

Fotowoltaikę wspiera rządowy program Mój Prąd, przewidujący dofinansowanie instalacji domowych

Ireneusz Zyska powiedział, że druga edycja programu Mój Prąd, która polega na dofinansowaniu budowy instalacji fotowoltaicznych, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.


Posłuchaj
00:21 zyska 2.mp3 Według zapowiedzi resortu klimatu kolejna edycja programu Mój Prąd zostanie uruchomiona w tym roku. /IAR/.

 


ekologia smog1200.jpg
Spada udział węgla w polskiej energetyce, a rośnie liczba prywatnych producentów prądu

Już prawie pół miliona instalacji prosumenckich na polskich dachach

„Na 31 grudnia ubiegłego roku osiągnęliśmy ponad 457 tysięcy instalacji prosumenckich. Jak popatrzymy, do roku 2015 było ich niespełna 4050. To pokazuje skalę rozwoju w Polsce tych instalacji i ruchu prosumenckiego” - mówił wiceminister klimatu.

W tym roku kolejna edycja programu Mój Prąd

Według zapowiedzi resortu klimatu kolejna edycja programu Mój Prąd zostanie uruchomiona w tym roku.

Polityka energetyczna Polski do 2040 roku opiera się również na rozbudowie sieci elektroenergetycznej, wysokosprawnej kogeneracji, użyciu gazu ziemnego jako paliwa przejściowego w procesie transformacji, rozwoju branży biogazu, biometanu i morskiej energetyki wiatrowej.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz więcej prądu z fotowoltaiki. Znamy najnowsze dane PSE

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 17:05
Moc zainstalowana fotowoltaiki w polskim systemie elektroenergetycznym wyniosła 1 grudnia 2020 r. dokładnie 3661,7 MW - poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne - operator przesyłowy energii elektrycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma odwrotu od OZE. Proekologiczne strategie i programy będą w Polsce kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 10:07
Polityka energetyczna Polski do 2040 roku, przyjęta niedawno przez rząd, zakłada sprawiedliwą transformację, budowę równoległego, zeroemisyjnego systemu energetycznego i dobrą jakość powietrza. Choć plan rozpisany jest na wiele lat, to już obecnie takie programy jak "Czyste powietrze" czy "Mój prąd" wyznaczają kierunki transformacji energetycznej i zapowiadają odejście od węgla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spada udział węgla w polskiej energetyce, a rośnie liczba prywatnych producentów prądu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 14:05
Udział węgla kamiennego i brunatnego w produkcji prądu spadł w 2020 roku do poziomu poniżej 70 procent. A liczba prosumentów, czyli użytkowników i prywatnych producentów energii elektrycznej już wynosi 500 tysięcy, co oznacza wzrost o 11 procent w ciągu pięciu lat.
rozwiń zwiń