X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rynek samochodowy najgorsze ma za sobą? Optymistyczne statystyki

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 11:11
Jak informuje agencja Reuters, we wrześniu po raz pierwszy w tym roku zarejestrowano w Europie więcej nowych aut. Eksperci sugerują, że świadczy to o ożywieniu w sektorze motoryzacyjnym na niektórych rynkach europejskich, na których infekcje koronawirusem były niższe.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak pokazały statystyki Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA), we wrześniu liczba rejestracji nowych samochodów wzrosła o 1,1 proc. (rok do roku) do 1,3 miliona pojazdów w krajach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i krajach Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

Wzrost w Niemczech i we Włoszech, spadek w Hiszpanii, W. Brytanii i Francji

Pięć największych rynków w Europie odnotowało jednak mieszane wyniki. Dane pokazały, że Hiszpania, Wielka Brytania i Francja odnotowały straty, podczas gdy rejestracje wzrosły we Włoszech i Niemczech.

samochody free 1200.jpg
Koronawirus uderzył w sprzedaż aut. Odbudowa rynku potrwa 5 lat

Sprzedaż Grupy Volkswagena i Renault wzrosły odpowiednio o 14,1proc. i 8,1 proc. we wrześniu, podczas gdy Grupa PSA odnotowała spadek o 14,1 proc.

Mniejszą sprzedaż odnotowali  też producenci luksusowych marek  - BMW (spadek o 11,9 proc.) i Mercedesa (spadek o 7,7 proc.)

Agencja przypomina, że w pierwszych dziewięciu miesiącach roku, po zamknięcia salonów w całej Europie, sprzedaż samochodów spadła o 29,3 proc.  

Reuters, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Auta elektryczne zaczynają "rozpychać" się na rynku. Sprzedaż szybko rośnie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 15:01
Mimo, że przemysł motoryzacyjny oraz jego klienci przestawiają się na nowy – elektryczny napęd, to nadal w handlu czterema kółkami dominują diesle oraz benzyniaki. Na pewno w sprzedaży elektryków nie pomagają, zalegające u producentów oraz w salonach, auta z silnikami na tradycyjne paliwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirusowe cięcia Mercedesa. Daimler zapowiada obniżenie kosztów stałych o ponad 20 proc.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 15:01
Daimler poinformował we wtorek, że do 2025 r. zmniejszy koszty stałe, nakłady inwestycyjne oraz wydatki na badania i rozwój o ponad 20 proc. w porównaniu z poziomami z 2019 r.
rozwiń zwiń