X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Venture capital

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 10:30
Venture capital jest to sposób inwestowania w nowe przedsiębiorstwa, które nastawione są na to, by w krótkim okresie zwiększyć swoją wartość i osiągnąć sukces.
Audio
  • Co to jest venture capital i jakie ma znaczenie dla inwestorów i biznesu, tłumaczy Łukasz Piechowiak z bankier.pl. /Arkadiusz Ekiert, Polskie Radio/.
Łukasz Piechowiak z bankier.pl.
Łukasz Piechowiak z bankier.pl.Foto: Polskie Radio

 – Ludzie z pomysłem na firmę, przykładowo wielki portal społecznościowy, szukają inwestora, który przy pomocy swoich własnych środków kupuje udziały w tej firmie. Mogą też udać się do specjalnego funduszu, który będzie skłonny ponieść ryzyko finansowe i dać pieniądze na rozwój tego biznesu – tłumaczy Łukasz Piechowiak z bankier.pl.

Najczęściej w przypadku venture capital inwestuje się w firmy młode, które mają nowe pomysły. Taka inwestycja wiąże się z dużym ryzykiem.

 – Dlatego portfele funduszy venture capital mogą być albo bardzo zyskowne albo bardzo stratne. To zależy, w jaką firmę taki fundusz zainwestuje. Natomiast osoby, które są właścicielami firmy i szukają inwestora venture capital, muszą się liczyć z tym, że będą musiały część swojej władzy nad projektem oddać właśnie tym, którzy tymi finansowymi środkami zarządzają – wyjaśnia ekspert.

Jest jednak pozytywna strona takiego rozwiązania, bo taki menedżer firmy będzie mógł skorzystać w pomocy i wiedzy inwestora.

– Na przykład chodzi tu o sposób zarządzania, sposób inwestowania, poszukiwania nowych rozwiązań i to nie tylko menedżerskich, ale i technologicznych. Czasami przecież w ramach takiego funduszu funkcjonują inne firmy z danej dziedziny gospodarki i za pomocą trudnych relacji właścicielskich będą w stanie pomóc rozwijać ten biznes – mówi Łukasz Piechowiak

Venture capital to w teorii rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które mają innowacyjny produkt, ale nie mają pieniędzy, z drugiej strony, to okazja dla tych, którzy mają pieniądze na zyski w krótkim okresie.

Arkadiusz Ekiert

''

Zobacz więcej na temat: biznes inwestycje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak