X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Sankcja kredytu darmowego

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 18:00
Na rynku mamy do czynienia z darmowymi kredytami wtedy, kiedy nie są one w żaden sposób oprocentowane ani obarczone prowizją - wyjaśnia Jarosław Ryba, prezes Związku Firm Pożyczkowych. 
Audio
  • Czym jest gwarancja kredytu darmowego, wyjaśnia Jarosław Ryba, prezes Związku Firm Pożyczkowych (Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

Jak dodaje, z reguły są to promocje, a nie oferta stała.

Każdy konsument ma także prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. W takiej sytuacji zwraca tylko i wyłącznie pożyczone środki - bez dodatkowych kosztów.

To są naturalne, niezbywalne prawa konsumenta - podkreśla Jarosław Ryba.

Prezes ZFP przypomniał także o sankcji darmowego kredytu. Można się na nią powołać w dwóch sytuacjach. Pierwsza zakłada scenariusz, w którym umowa pożyczki będzie wadliwa - nie będzie zawierała np. wszystkich wymaganych prawem zapisów. Można z niej skorzystać również w sytuacji, kiedy pożyczkodawca przekroczy limit kosztów, jaki został ustalony przez ustawę.

- Jeżeli pożyczka jest zbyt droga - jest bardziej kosztowna niż przewidział ustawodawca - wtedy nie należą się żadne opłaty – mówi gość portalu gospodarka.polskieradio.pl. - W takiej sytuacji, powołując się na sankcje darmowego kredytu, zwracamy tylko i wyłącznie kapitał.

Dominik Olędzki


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy biorą rekordowo dużo kredytów. Gorzej z ich spłatą

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 14:10
Od stycznia do września Polacy pożyczyli w bankach 57,7 mld zł. To rekordowa kwota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP: będzie łatwiej wziąć kredyt. Banki łagodzą swoją politykę

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 14:41
Będzie łatwiej o kredyt hipoteczny lub konsumpcyjny czy o finansowanie dla firm. Narodowy Bank Polski, jak co kwartał, zapytał banki o politykę kredytową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP: możliwe zaostrzenie polityki banków dot. kredytów dla firm i mieszkaniowych

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:28
Banki przewidują w I kw. br. zaostrzenie polityki kredytowej w przypadku kredytów dla firm i kredytów mieszkaniowych oraz utrzymanie dotychczasowych zasad w przypadku kredytów konsumpcyjnych - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu NBP.
rozwiń zwiń