X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zatory płatnicze

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 13:49
Zatory płatnicze to sytuacja, w której problemy jednego przedsiębiorstwa, które nie otrzymuje wynagrodzenia za sprzedane towary czy usługi przekłada się na inne.
Audio
  • Czym są zatory płatnicze, wyjaśnia portalowi gospodarka.polskieradio.pl Halina Kochalska z BIG InfoMonitor (Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

Takie przedsiębiorstwo nie jest później w stanie uregulować zobowiązań również wobec swoich dostawców czy też podwykonawców i problem przekazywany jest dalej. Można go porównać do efektu domina, gdzie jeden klocek przewraca kolejne i skala zjawiska jest coraz większa.

Zatory płatnicze są niebezpieczne dla gospodarki. W skrajnych przypadkach mogą prowadzić do bankructwa firmy.

Z danych BIG wynika, że ok. 40 - 50 proc. przedsiębiorców sprzedających towary i usługi z odroczonym terminem płatności wciąż ma problemy z uzyskiwaniem terminowym płatności od odbiorców. W konsekwencji niemal połowa z nich ma później także kłopoty z płynnością finansową.

Elżbieta Szczerbak


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pakiet wierzycielski pomoże firmom szybciej zlikwidować zatory płatnicze i odzyskać należności?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 21:05
Co trzecia firma z powodu opóźnionych przez kontrahentów płatności traci rocznie do 20 tysięcy złotych, co dziesiąta nawet powyżej 50 tysięcy, a niemal połowa nie umie w ogóle oszacować ponoszonej straty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez zatory płatnicze firmy nie inwestują. Przede wszystkim chcą odzyskać swoje należności

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 20:45
Zatory płatnicze to coraz większy i kosztowniejszy problem. Ponad 7 na 10 firm nie płaci kontrahentom, ponieważ nie dostaje pieniędzy od swoich klientów. Prawie 8 na 10 firm próbuje na własną rękę rozwiązać problem nieterminowych płatności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatory płatnicze są zmorą polskiego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 13:30
Ponad połowa polskich firm została zmuszona do zaakceptowania dłuższych terminów płatności – wynika z Europejskiego Raportu Płatności 2017 przygotowanego przez Intrum Justitia. Zdecydowania większość przedsiębiorców otrzymuje zapłatę 30 dni po terminie, a 13 proc. czeka na nią nawet do 60 dni. Jeśli doliczymy do tego średni czas określony na fakturze, daje nam to 2 lub 3 miesiące bez wpływów na konto firmy. Zdaniem 45 proc. z nich to celowe działanie kontrahentów. 
rozwiń zwiń