more_horiz
Sport

The World Games 2017: drugi złoty medal dla reprezentanta Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 13:55
Jarosław Olech zdobył złoty medal dla barw Polski podczas trwających we Wrocławiu Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - The World Games. Polak zwyciężył w trójboju siłowym z łącznym wynikiem - 882,5 kg co dało 650.67 pkt. 
Audio
  • To trzeci z rzędu tytuł mistrzowski Olecha w tej imprezie. Z naszym reprezentantem rozmawiał Tomasz Gorazdowski (IAR)
Jarosławy Olech w trójboju siłowym podczas Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - The World Games we Wrocławiu
Jarosławy Olech w trójboju siłowym podczas Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - The World Games we WrocławiuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Olech w przysiadzie podniósł 355 kg, podczas wyciskania sztangi na ławeczce miał - 212,5 kg, a w "martwym ciągu" - 315 kg. 

To dziewiąty medal Polaków zdobyty podczas The World Games, to także drugi tytuł mistrzowski dla Polski we Wrocławiu. 

- Trójbój siłowy to sprawdzian czystej siły zawodnika. Konkurencje mają sprawdzić siłę wszystkich najważniejszych grup mięśniowych uczestnika. Wbrew pozorom można uprawiać tę dyscyplinę w każdym wieku, szczególnie popularna jest w krajach byłego bloku wschodniego - wyjasniał na antenie radiowej Trójki sędzia międzynarodowy Grzegorz Nocek.

Scenerią odbywających się podczas World Games zmagań w trójboju siłowym są wnętrza majestatycznego budynku w centrum Wrocławia - Narodowego Forum Muzyki. To jeden z najnowocześniejszych obiektów koncertowych w Europie. Rywalizacja toczy się na scenie sali mogącej pomieścić 1800 osób.

Pomost ustawiono na scenie sali koncertowej, która posiada systemy nagłośnieniowe zapewniające najwyższe standardy akustyczne. Występowały na niej renomowane orkiestry z całego świata. W grudniu ubiegłego roku, podczas gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, sala ta gościła największe gwiazdy kinematografii. Odbywają się tu największe festiwale, m.in. Wratislavia Cantans, Musica Polonica Nova, Forum Musicum i Jazztopad.

ah

Zobacz więcej na temat: The World Games 2017
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem