Liga Narodów siatkarzy: biało-czerwoni łatwo poradzili sobie z Japonią. Pewna wygrana w trzech setach

2018-06-09, 11:27

Polscy siatkarze podczas meczu z Japonią . Foto: PAP/Jacek Kostrzewski

Reprezentacja Polski wygrała w Osace z Japonią 3:0 (25:16, 25:21, 25:20) w meczu Ligi Narodów siatkarzy. Dla biało-czerwonych to siódme zwycięstwo w ósmym meczu w rozgrywkach.

Po piątkowym zwycięstwie nad Włochami (3:2), biało-czerwoni pewnie pokonali rywali z Azji.

Szczególnie pierwszy set stał pod znakiem dominacji biało-czerwonych, którzy rozpoczęli go od zdobycia pięciu punktów z rzędu. Faworyci kontrolowali przebieg partii od początku do końca, wygrywając gładko do 17.

Drugą partię Polacy także rozpoczęli znakomicie. Szybko dwa asy serwisowe zanotował Damian Schulz. Japończycy potrafili nieco zbliżyć się do biało-czerwonych, jednak ci w decydującym momencie seta zachowali więcej zimnej krwi.

Wygrana Polaków nie była zagrożona, jednak w trzeciej partii Japończycy przez moment prowadzili. Wyżej notowani podopieczni Vitala Heynena potrafili jednak wyjść z opresji, wygrywając mecz bez straty seta.

Polaków w Osace czeka jeszcze jeden mecz. W niedzielę rywalami biało-czerwonych będą Bułgarzy, którzy we wcześniejszych meczach w Osace wygrali z Japonią 3:0 oraz ulegli Włochom 1:3.

Wyniki sobotnich meczów:

Osaka (Japonia):
Polska - Japonia 3:0 (25:16, 25:21, 25:20)
Włochy - Bułgaria 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:19)
Ufa (Rosja):
Brazylia - Iran 3:2 (25:17, 23:25, 25:19, 21:25, 15:13)
Rosja - Chiny 3:0 (25:23, 25:23, 31:29)
Aix-En-Provence (Francja):
Francja - Argentyna 3:1 (25:18, 25:16, 23:25, 25:20)
Serbia - Korea Płd. 3:0 (25:16, 25:23, 25:19)
Ottawa (Kanada):
USA - Australia trwa
Kanada - Niemcy (godz. 1.10 czasu polskiego)

16. Korea Płd. 8 1 2-24

Japonia - Polska 0:3 (16:25, 21:25, 20:25).

Japonia: Naonobu Fujii, Tatsuya Fukuzawa, Akihiro Yamauchi, Haku Ri, Hiroaki Asano, Yuji Nishida - Taichiro Koga (libero) oraz Issei Otake, Satoshi Tsuiki.

Polska: Piotr Nowakowski, Marcin Komenda, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz - Paweł Zatorski (libero) oraz Mateusz Bieniek, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

3. set:

20:25 - Mamy to! Japończycy nie przyjmują zagrywki Bartosza Bednorza, co oznacza koniec meczu! Polacy wygrywają za trzy punkty.

20:24 - Świetny atak Śliwki daje Polakom piłkę setową!

20:23 - Takahashi psuje zagrywkę.

20:22 - Nishida kończy kontrę Japończyków i zmniejsza stratę swojej drużyny.

19:22 - Fukuzawa kończy atak gospodarzy.

18:22 - Nishida zagrywa w siatkę.

18:21 - Nishida jest nie do powstrzymania! Po kolejnym świetnym ataku Japończyka o czas prosi Vital Heynen.

16:20 - Tym razem Japończycy grają przez środek. Takahashi świetnie w ataku.

15:20 - Lemański wreszcie skuteczny w ataku. Świetne wykończenie środkowego.

15:19 - Fuji zagrywa w siatkę.

15:18 - Asano nie myli się w ataku.

14:18 - Bardzo dobry atak Aleksandra Śliwki z kontry.

14:17 - Kolejny punkt Damiana Schulza.

14:16 - Nishida obija polski blok.

13:16 - Pierwszy atak Schulza wybroniony przez rywali, ale poprawka polskiego atakującego daje Polakom szesnasty punkt w secie.

13:15 - Znowu skutecznie Nishida.

12:15 - Świetna, spadająca zagrywka Damiana Schulza i kolejny punkt dla biało-czerwonych!

12:14 - Świetnie w bloku Piotr Nowakowski i mamy przerwę na żądanie trenera reprezentacji Japonii.

12:13 - Fukuzawa atakuje wyraźnie w aut. Sedzia potrzebował jednak challenge'u, aby przyznać Polakom punkt...

12:12 - Polscy blokujący dotykają siatki i znów mamy remis.

11:12 - Przesunięta krótka do Yamauchiego i punkt dla Japonii.

10:12 - Dobry atak Schulza wyprowadza Polaków na dwupunktowe prowadzenie.

10:11 - Bardzo dobrze kiwa Damian Schulz.

10:10 - Znowu dobrze atakuje Fukuzawa.

9:10 - I Polacy znowu prowadzą! Kontrę mocnym zbiciem zakończył Bednorz.

9:8 - Mocny atak Fukuzawy daje gospodarzom prowadzenie.

8:8 - Bardzo ofiarnie grali Polacy w obronie, ale nie dali rady przebić piłki na japońską stronę.

7:8 - Długa wymiana zwieńczona blokiem duetu Lemański-Śliwka. Prowadzimy po raz pierwszy w trzecim secie!

7:7 - Śliwka wygrywa walkę na siatce i mamy remis.

7:6 - W aut atakuje Śliwka. Vital Heynen poprosił o wideoweryfikację, ale ta pokazała błąd polskiego przyjmującego.

6:6 - Skutecznie ze środka Piotr Nowakowski.

6:5 - Yamauchi oszukał blok naszych reprezentantów.

5:5 - Paweł Zatorski ofiarnie w obronie, a potem Nishida nadział się na polski blok!

5:4 - Błąd Fukuzawy, który psuje zagrywkę.

5:3 - Już dwa punkty przewagi Azjatów. Nieco pogubili się reprezentanci Polski.

4:3 - Psuje serwis Schulz.

3:3 - Bednorz kończy kontrę biało-czerwonych! Wcześniej znakomicie w obronie zachował się Aleksander Śliwka.

3:2 - W odpowiedzi dobry atak Damiana Schulza.

3:1 - Znakomity atak Nishidy. Świetnie prezentuje się ten japoński nastolatek.

2:1 - Bartosz Bednorz radzi sobie z japońskim podwójnym blokiem.

2:0 - Lemański wrócił na boisko i znowu pomylił się na środku.

1:0 - Bednorz zablokowany na lewym skrzydle.

2. set:

21:25 - Koniec seta! Prowadzimy już 2:0 w meczu.

21:24 - Fukuzawa serwuje w aut i mamy piłkę setową. Tymczasem uraz libero Japończyków - Taichiro Kogi, znanego z parkietów Plus Ligi, gdzie występuje w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie.

21:23 - Ładny atak Yamauchiego ze środka.

20:23 - Fukuzawa nadział się na podwójny blok Bieńka i Śliwki. Tym razem to trenerzy Japończyków proszą o przerwę.

20:22 - Tym razem Nishida serwuje w aut.

20:21 - Zagrywka Nishidy po siatce, ale ląduje na polskiej stronie. Tylko punkt przewagi.

19:21 - Psuje zagrywkę Schulz. Zmiana w zespole japońskim: Naonobu Fuji wchodzi za Issei Otake. Vital Heynen prosi natomiast o czas.

18:21 - Takahashi daleko w aut z zagrywki.

18:20 - Nishida obija ręce polskiego bloku.

17:20 - Tym razem punkt zdobywa Piotr Nowakowski.

17:19 - Pewny atak Kentaro Takahashiego.

16:19 - Schulz dobrze na siatce i budujemy przewagę.

16:18 - Kontratak polskiej drużyny i punkt Bednorza. Znowu prowadzimy dwoma punktami.

16:17 - Wreszcie punkt dla Polaków. Bardzo dobry atak Aleksandra Śliwki.

16:16 - Schulz zablokowany i mamy remis na tablicy wyników.

15:16 - Fukuzawa potężnie atakuje ze środka.

14:16 - Aleksander Śliwka nabił japoński blok i Polacy prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

14:15 - Hiroaki Asano skutecznie z lewego skrzydła.

13:15 - Bieniek wita się z parkietem pewnym atakiem ze środka.

13:14 - Lemański w aut i od razu reaguje Vital Heynen. Mateusz Bieniek wchodzi w miejsce środkowego Asseco Resovii.

12:14 - Znowu dobrze Nishida.

11:14 - Podwójna zmiana w polskiej drużynie. Dawid Konarski i Fabian Drzyzga w miejsce Damiana Schulza i Marcina Komendy.

11:13 - W aut atakuje Bednorz. Japończycy zbliżyli się na dwa punkty.

10:13 - Damian Schulz myli się w ataku.

9:13 - Yamauchi nie myli się ze środka.

8:12 - Polacy bronią atak Nishidy, ale Nowakowski pakuje piłkę w siatkę.

7:12 - Dobre zbicie Nowakowskiego na środku.

6:11 - Tym razem Nishida zablokowany.

6:10 - Kolejny znakomity atak zaledwie 18-letniego Nishidy.

5:10 - Świetny kontratak Bednorza z drugiej linii.

5:9 - Dobry atak Schulza.

5:8 - Lemański pakuje zagrywkę w siatkę.

4:8 - Pierwsza przerwa techniczna przy wyraźnym prowadzeniu Polaków

4:7 - Yamauchi przełamuje polski blok.

3:7 - Najpierw challenge na korzyść Polaków, a potem dobra zagrywka Bednorza, której nie przyjmują Japończycy.

3:5 - Bednorz zablokowany na skrzydle.

2:5 - Yamauchi kończy atak ze środka.

1:5 - Znowu świetna zagrywka Schulza. Japończycy nie radzą sobie z przyjęciem. Blain prosi o czas.

1:4 - As serwisowy Damian Schulza i Polacy budują przewagę.

1:3 - Znowu dobry atak Bednorza!

1:2 - Dobry atak w wykonaniu Bednorza i biało-czerwoni prowadzą.

1:0 - Udany atak Nishidy na początek drugiej partii.

1. set:

16:25 - Świetny atak Schulza i prowadzimy w meczu!

16:24 - Śliwka serwuje w siatkę.

15:24 - Japończycy pogubili się w przyjęciu zagrywki Śliwki. Piłka setowa dla Polaków.

15:23 - Pewny atak Aleksandra Śliwki ze skrzydła.

15:21 - Otake przestrzelił atak, ale zahaczył o polski blok i punkt na koncie gospodarzy.

14:21 - Japończycy źle przyjmuja zagrywkę i kolejny punkt dla Polski.

14:20 - Komenda do Schulza i kolejny punkt Polaków.

14:19 - Bardzo pewny atak Akihiro Yamauchiego ze środka.

13:19 - Fukuzawa psuje zagrywkę.

12:18 - Dobre rozegranie Marcina Komendy i Damian Schulz zdobywa punkt z ataku.

12:17 - Issei Otake ustrzelił z zagrywki Schulza i Japończycy odrabiają straty.

11:17 - Tym razem Bartosz Bednorz zablokowany.

10:17 - Lemański z Bednorzem skuteczni w bloku!

10:16 - Świetny atak z krótkiej Bartłomieja Lemańskiego i oba zespoły schodzą na przerwę techniczną.

9:15 - W aut atakuje Yuji Nishida i Polacy zdecydowanie prowadzą.

9:13 - Kontra Bednorza i znowu budujemy przewagę. Blain znowu prosi o czas.

9:12- Piotr Nowakowski najpierw przestrzelił atak ze środka, ale w kolejnej akcji już pewnie zdobył punkt.

8:11 - Znowu dobrze atakuje Asano. Przyjmujący zdecydowanie wyróżnia się w szeregach drużyny z Kraju Kwitnącej Wiśni.

7:11 - Śliwka najpierw dobrze w przyjęciu, a potem kończy atak na skrzydle!

7:10 - Dobra kontra Nishidy i Japończycy zmniejszają stratę. Czas dla Vitala Heynena.

6:10 - Dobry atak Asano.

5:10 - Akcja pod znakiem błędów z obydwu stron, ale punkt dla biało-czerwonych!

5:9 - Najpierw dobry atak ze środka Nowakowskiego, ale potem psuje zagrywkę Lemański.

5:8 - Świetna zagrywka Tatsuyi Fukuzawy i punkt dla gospodarzy.

3:8 - Autowy blok Lemańskiego i Śliwki. Punkt dla rywali.

2:8 - Tym razem Nishida serwuje w siatkę i Polacy prowadzą wyraźnie na pierwszej z przerw technicznych. Licznie zgromadzona japońska publiczność nie ma powodów do radości.

2:7 - Świetny atak Nishidy i Japończycy mają drugi punkt.

1:7 - Japończycy nie radzą sobie z przyjęciem zagrywki Damiana Schulza.

1:6 - Dobry atak Bartosza Bednorza.

1:5 - Znowu długa wymiana, tym razem punkt dla gospodarzy. Fukuzawa przedarł się przez blok.

0:5 - Świetny serwis Piotra Nowakowskiego! Asano nie radzi sobie z przyjęciem flotowej zagrywki.

0:4 - Bardzo długa wymiana zakończona punktowym blokiem Polaków! Czas dla trenera gospodarzy - Philippe'a Blaina, znanego polskim fanom jako były trener PGE Skry Bełchatów i asystent byłego selekcjonera Stephane'a Antigi.

0:3 - Efektowny blok biało-czerwonych!

0:2 - Dobry początek Polaków. Prowadzimy dwoma punktami po tym, jak japoński atakujący Yanagida rzucił piłkę.

09.09 - Skład Polaków: na rozegraniu zagra Marcin Komenda, w ataku - Damian Schulz, na przyjęciu zobaczymy Aleksandra Śliwkę i Bartosza Bednorza, a w środku Piotra Nowakowskiego i Bartłomieja Lemańskiego. Na libero zagra Paweł Zatorski.

09.02 - Czas na hymny narodowe! Najpierw Mazurek Dąbrowskiego.

08.55 - Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji z meczu Japonia- Polska w ramach Ligi Narodowej siatkarzy. Nasi reprezentanci powalczą o siódma wygraną w ósmym meczu w rozgrywkach.

Polacy, mimo wygranej z reprezentantami Italii, stracili prowadzenie w tabeli Ligi Narodów i spróbują je odzyskać w starciu z zawsze niewygodnymi rywalami z Azji.

Japończycy gładko ulegli Bułgarii w pierwszym meczu rozgrywanego na swoim terenie turnieju. Czy sprawią kłopoty biało-czerwonym?