more_horiz
Sport

Polacy zaśmiecają K2? Reakcja szefa "Polskiego Himalaizmu Zimowego" Piotra Tomali

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:43
Jeden z podróżników opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych film prezentujący górę śmieci jaką zastał w obozie Polaków z wyprawy na K2. Na zaistniałą sytuacją odpowiedział szef "Programu Polski Himalaizm Zimowym 2016-2020 im. Artura Hajzera" Piotr Tomala. 
Widok z bazy pod K2, gdzie przebywali Polacy podczas zimowej wyprawy
Widok z bazy pod K2, gdzie przebywali Polacy podczas zimowej wyprawy Foto: printscreen/Facebook/Jean-Pierre Danvoye

Kanadyjski podróżnik i fotograf Jean-Pierre Danvoye nagrał film z bazy pod K2, gdzie wcześniej stacjonowali Polacy podczas zimowej wyprawy. Kanadyjczyk nie krył frustracji i podzielił się swoimi wrażeniami na Facebooku - Wstydźcie się! - tak m.in. skomentował zaistniałą sytuację. 


Długo nie trzeba było czekać na reakcję ze strony polskiej strony. Komunikat na swoim profilu zamieścił szef "Programu Polski Himalaizm Zimowym 2016-2020 im. Artura Hajzera" Piotr Tomala. 

(mb), PolskieRadio.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja ratunkowa pod Karakorum. Śmigłowce nie dotarły do rosyjskiego wspinacza. "Koniec prób na dzisiaj"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 14:54
Z powodu zbyt małej widoczności śmigłowcom nie udało się w poniedziałek dotrzeć do uwięzionego na wysokości 6200 m n.p.m. na północnym filarze szczytu Latok I (7145 m) rosyjskiego himalaisty Aleksandra Gukowa. "Na dziś koniec prób" - poinformował portal mountain.ru.
rozwiń zwiń