Zagłębie minimalnie lepsze od Widzewa

2010-11-05, 22:00

Piłkarze Zagębia Lubin. Foto: fot. PAP

Zagłębie Lubin wygrało z Widzewem Łódź 1:0 w meczu 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Jedynego gola strzelił Dawid Plizga w 14. minucie spotkania.

+

Zagłębie dzięki zwycięstwu nad łodzianami, wyprzedza o punkt dzisiejszych rywali.

Widzewiacy, po efektownej wygranej nad liderem rozgrywek - Jagiellonią, przegrali już drugi mecz z rzędu.

"Miedziowi" szybko objęli prowadzenie - już po kwadransie cieszyli się z efektownej bramki, zdobytej po rzucie wolnym, wykonanym przez Dawida Plizgę. Lubinianie częściej atakowali bramkę rywali, a Widzew nie potrafił skonstruować żadnej groźnej akcji, w dodatku tracąc Jarosława Bieniuka - kontuzjowanego po jednym ze starć ze strzelcem bramki.

Po przerwie nadal atakowali gospodarze, a najbardziej aktywny był Szymon Pawłowski, który sam mógł zdobyć dwa gole. Widzew nieco przebudził się dopiero w ostatnich dwudziestu minutach meczu, jednak szarże Marcina Robaka nie wystarczyły do wydarcia Zagłębiu choćby punktu.

Wyrównać mógł jeszcze Darvydas Sernas, jednak jego atomowe uderzenie już w doliczonym czasie gry zatrzymało się na słupku. Zagłębie Lubin w dwunastu meczach zgromadziło 15 punktów, Widzew ma o punkt mniej. Oba zespoły plasują się na początku drugiej połowy tabeli Ekstraklasy.

KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Dawid Plizga (14-wolny).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Arkadiusz Woźniak, Kamil Wilczek, Fernando Dinis. Widzew Łódź: Souheil Ben Radhia, Wojciech Szymanek, Dudu, Damian Radowicz.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 6˙000.

KGHM Zagłębie Lubin: Bojan Isailović - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Sergio Mauricio Reina Piedrahita, Fernando Dinis - Mateusz Bartczak, Damian Dąbrowski, Kamil Wilczek (74. Łukasz Hanzel), Szymon Pawłowski - Dawid Plizga (90. Amer Osmanagić), Arkadiusz Woźniak (62. Wojciech Kędziora).

Widzew Łódź: Bartosz Kaniecki - Souheil Ben Radhia, Jarosław Bieniuk (34. Piotr Kuklis), Ugochukwu Ukah, Dudu - Piotr Grzelczak (71. Krzysztof Ostrowski), Velibor Durić (46. Damian Radowicz), Wojciech Szymanek, Tomasz Lisowski - Darvydas Sernas, Marcin Robak.