more_horiz
Sport

Winni, ale się odwołali od decyzji FIFA

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2011 15:50
Członkowie Komitetu Wykonawczego Amos Adamu z Nigerii i Reynald Temarii z Tahiti, których FIFA zawiesiła w listopadzie za gotowość sprzedaży swoich głosów podczas wyborów gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata w 2018 i 2022 r., odwołali się od tej decyzji.

Odwołanie zawieszonych działaczy będzie rozpatrywała niezależna komisja FIFA, której przewodniczy prezes Związku Piłkarskiego Bermudów Larry Mussenden. Jej decyzja może być jeszcze zaskarżona do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

W październiku reporterzy angielskiej gazety "Sunday Times" ujawnili, że Temarii domagał się 3 mln dolarów nowozelandzkich (1,6 mln euro) na akademię piłkarską, a Adamu - 800 tys. dolarów amerykańskich (570 tys. euro) na osobisty projekt. Komisja Etyki FIFA zawiesiła ich odpowiednio na rok i trzy lata.

2 grudnia w okrojonym składzie (22 członków) Komitet Wykonawczy zadecydował, że Rosja zorganizuje mundial w 2018, a Katar w 2022 roku.

 

pk

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem