more_horiz
Sport

Ania Rogowska jest silna, da sobie radę

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 13:00
W zeszłym tygodniu podczas zawodów Annie Rogowskiej złamała się tyczka. Czy wobec kontuzji obroni tytuł mistrzyni świata?
Anna Rogowska
Anna Rogowska Foto: fot. PAP/Adam Warżawa

Pęknięta w pół tyczka raniła dłoń Anny Rogowskiej. Niefortunna sytuacja doprowadziła do kontuzji zawodniczki.

- Nałożono osiem szwów. Trzeba dwóch tygodni spokoju, potem lekarze zdejmą szwy i po kolejnym tygodniu spokoju Ania wróci do treningów z tyczką. To plan maksimum - mówi menedżer lekkoatletki Janusz Szydłowski w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Sama zawodniczka oraz jej mąż i zarazem trener Jacek Torliński unikają mediów.

- Muszą sami przepracować w głowie to, co się zdarzyło. W dniu wypadku myśli Ani kłębiły się wokół być może straconego sezonu - mówi Szydłowski. Sezon ten zaczął się najlepiej od sześciu lat - na drużynowych mistrzostwach Europy w Sztokholmie Rogowska skoczyła 4,75 m - najwyżej na świecie w tym roku.

- W czwartek brzmiała już spokojniej. Ania jest silna psychicznie, da sobie radę. Jestem pewny, że wystartuje w sierpniu Daegu. Znając ją, będzie się przygotowywać do najważniejszych zawodów ze zdwojoną energią - mówi Szydłowski.

- Konsekwencje złamania są większe w sferze psychicznej niż fizycznej - uważa pierwszy trener Anny Rogowskiej i całej plejady tyczkarzy, twórca rozgrywanego w środę mityngu "Tyczka na Molo" Edward Szymczak.

- Gdybym był strachliwy, na pierwszych zawodach po kontuzji bałbym się widoku Ani na rozbiegu, kiedy dmucha i chucha w ręce, klepie się po udach, celebruje przygotowania do skoku. To byłby znak, że nie uporała się z urazem psychicznie. Ale nie jestem strachliwy. Wierzę, że Ania rozsmakowała się na tyle w sukcesach, że nie wkręci się w korkociąg rozpamiętywania wypadku - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

 

pk, Gazeta Wyborcza

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem