Liga Mistrzów: Celtic poległ w Kazachstanie, remis PSV z Milanem [WYNIKI]

2013-08-21, 07:00

PSV Eindhoven - AC Milan. Foto: PAP/EPA/JOEP LEENEN

Piłkarze Szachtiora Karaganda niespodziewanie pokonali w Astanie 2:0 Celtic Glasgow w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W środę o awans do fazy grupowej powalczy Legia Warszawa, która zagra w Bukareszcie ze Steauą.

Gole dla mistrzów Kazachstanu zdobyli w 12. minucie Andriej Finonczenko oraz kwadrans przed końcem spotkania Siergiej Chiżniczenko. Z ławki rezerwowych gości mecz obejrzał polski bramkarz Łukasz Załuska. Rewanż w Glasgow - w środę 28 sierpnia.

Na boisko nie wyszedł także znajdujący się w składzie PSV Eindhoven golkiper Przemysław Tytoń. Jego zespół zremisował 1:1 z AC Milan. Po pierwszej połowie włoska ekipa prowadziła po strzale Stephana El Shaarawy'ego (15). Wyrównał w 61. minucie Tim Matavz.

W pierwszej odsłonie hiszpańsko-francuskiego pojedynku pomiędzy Realem Sociedad a Olympique Lyon lepsza okazała się drużyna z Półwyspu Iberyjskiego - 2:0.

Legia zmierzy się w środę o 20.45 ze Steauą. Rewanż sześć dni później w Warszawie. Polski klub nie awansował do elitarnych rozgrywek od 17 lat.