Euro 2016: Schweinsteiger wierzy, że zdąży wrócić do wysokiej formy
Piłkarz reprezentacji Niemiec i Manchesteru United Bastian Schweinsteiger, który od stycznia leczy kontuzję kolana, zamierza wrócić na boisko już w marcu. Wierzy, że wystąpi na Euro 2016 we Francji.
2016-02-25, 16:48
Tam grupowymi rywalami Niemców będą m.in. Polacy.
- Spodziewam się, że wrócę do gry w marcu. Mogę zacząć biegać za około pięć dni, a pięć dni później mógłbym rozpocząć treningi z piłką - powiedział 31-letni kapitan niemieckiej reprezentacji w czwartek w "Bildzie".
Kontuzja więzadła kolana, jakiej doznał w styczniu podczas meczu Pucharu Ligi w Anglii, stawiała pod znakiem zapytania występ doświadczonego pomocnika w mistrzostwach Europy we Francji (od 10 czerwca).
- Uraz więzadła kolana wymaga czasu, ale kuracja przebiega zgodnie z planem. Znam swój organizm. Wszystko będzie dobrze - zapewnił.
Były zawodnik Bayernu Monachium jest przekonany, że zdąży wrócić do wysokiej formy przed mistrzostwami we Francji. "No, chyba że turniej zostanie nagle przełożony na marzec" - zażartował 114-krotny reprezentant kraju.
W grupie C Niemcy - aktualni mistrzowie świata - zmierzą się z Polską, Ukrainą i Irlandią Północną.
man
REKLAMA