Roland Garros 2017: lider rankingu tenisistów rozkręcał się powoli, ale w końcu złamał rywala

2017-05-30, 19:28

Lider światowego rankingu tenisistów Andy Murray stracił seta w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open. Brytyjczyk pokonał na otwarcie w Paryżu Rosjanina Andrieja Kuzniecowa 6:4, 4:6, 6:2, 6:0.

Murray, który niedawno obchodził 30. urodziny, przez pierwsze dwa sety nie zachwycał. Po przegraniu seta Szkot wyraźnie się zmobilizował i nie dał 73. w rankingu ATP Kuzniecowowi szans.

Szkot to finalista poprzedniej edycji zawodów rozgrywanych na kortach im. Rolanda Garrosa. Poprzedni sezon był w jego wykonaniu imponujący - triumfował w Wimbledonie oraz turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro, wystąpił też w decydującym spotkaniu Australian Open, a w US Open dotarł do ćwierćfinału. Łącznie wygrał dziewięć turniejów. Dobre wyniki zaowocowały odebraniem Serbowi Novakowi Djokovicowi tytułu pierwszej rakiety świata.

Po zajęciu fotelu lidera listy ATP zaczęło mu się jednak gorzej wieść. W tym sezonie zwyciężył jak na razie tylko w jednej imprezie - w lutym w Dubaju. Z Australian Open pożegnał się już w 1/8 finału. Przed French Open wystąpił w tym roku w czterech zawodach na kortach ziemnych - najlepiej mu poszło w Barcelonie, gdzie zatrzymał się na półfinale.

Murray ma w dorobku trzy tytuły wielkoszlemowe - dwukrotnie triumfował w Wimbledonie (2013 i 2016) i raz w US Open (2012).

Kolejnym rywalem Brytyjczyka będzie Słowak Martin Klizan.

We wtorkowym meczu showmenów będący ulubieńcem francuskiej publiczności rozstawiony z "15" Gael Monfils pokonał Niemca Dustina Browna 6:4, 7:5, 6:0. Obaj zawodnicy słyną z widowiskowej gry i nietypowych zagrań. Kibice mieli kilka okazji, by przekonać się o tym tego dnia. Mecz był jednak dość jednostronny ze względu na dużą liczbę prostych błędów drugiego z graczy.

Wyniki wtorkowych meczów 1. rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Andy Murray (Wielka Brytania, 1) - Andriej Kuzniecow (Rosja) 6:4, 4:6, 6:2, 6:0
Kei Nishikori (Japonia, 8) - Thanasi Kokkinakis (Australia) 4:6, 6:1, 6:4, 6:4
Karen Chaczanow (Rosja) - Nicolas Jarry (Chile) 6:4, 3:6, 7:6 (7-4), 6:1
Jeremy Chardy (Francja) - Radu Albot (Mołdawia) 6:2, 6:4, 7:6 (7-3)
Nicolas Almagro (Hiszpania) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:7 (3-7), 6:4, 6:3, 7:6 (7-1)
Kevin Anderson (RPA) - Malek Jaziri (Tunezja) 7:6 (7-4), 6:3, 7:6 (7-4)
Fernando Verdasco (Hiszpania) - Alexander Zverev (Niemcy, 9) 6:4, 3:6, 6:4, 6:2
Hyeon Chung (RPA) - Sam Querrey (USA, 27) 6:4, 3:6, 6:3, 6:3
Martin Klizan (Słowacja) - Laurent Lokoli (Francja) 7:6 (7-4), 6:3, 4:6, 0:6, 6:4
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 3) - Jozef Kovalik (Słowacja) 6:2, 7:6 (8-6), 6:3
Aleksandr Dołgopołow (Ukraina) - Carlos Berlocq (Argentyna) 7:5, 6:3, 6:4
Denis Istomin (Uzbekistan) - Ernesto Escobedo (USA) 7:6 (7-3), 6:3, 6:4
Nick Kyrgios (Australia, 18) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:3, 7:6 (7-4), 6:3
Juan Martin del Potro (Argentyna, 29) - Guido Pella (Argentyna) 6:2, 6:1, 6:4