Australian Open 2018: Linette przegrała w grze deblowej. Czeszki za silne

Magda Linette i Zarina Dijas z Kazachstanu na drugiej rundzie zakończyły występ w deblowej rywalizacji w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open. W sobotę przegrały z z rozstawionymi z "16" Czeszkami Kateriną Siniakovą i Barborą Krejcikovą 4:6, 2:6.

2018-01-20, 07:44

Australian Open 2018: Linette przegrała w grze deblowej. Czeszki za silne
Magda Linette na kortach AO 2018. Foto: PAP/EPA/TRACEY NEARMY

Na otwarcie Linette i Dijas wygrały z reprezentantkami gospodarzy Naikthą Bains i Isabelle Wallace 6:3, 6:2. 

Poznanianka rywalizowała w Melbourne także w grze pojedynczej. Po raz pierwszy w karierze w tej imprezie dotarła do trzeciej rundy. Na tym etapie przegrała w piątek z Czeszką Denisą Allertovą 1:6, 4:6. Mecz w grze deblowej był szansą na przedłużenie przygody z turniejem wielkoszlemowym w Melbourne.

Obok Linette z turniejem pożegnała się inna Polka - rozstawiona z numerem "15" Alicja Rosolska. W parze z amerykańską tenisistką Abigail Spears przegrały w Melbourne z Brazylijką Beatriz Haddad Maią i Rumunką Soraną Cirsteą 6:4, 3:6, 3:6 w 2. rundzie wielkoszlemowego Australian Open.

W pierwszej rundzie Rosolska i Spears wygrały z Francuzką Alize Cornet i Brytyjką Heather Watson 6:2, 5:7, 6:4.Warszawianka rywalizowała także w mikście, w którym partnerował jej Meksykanin Santiago Gonzalez. W piątek przegrali mecz otwarcia.

Wyniki meczów 2. rundy gry podwójnej kobiet:

Katerina Siniakova, Barbora Krejcikova (Czechy, 16) - Magda Linette, Zarina Dijas (Polska, Kazachstan) 6:4, 6:2. 

Beatriz Haddad Maia, Sorana Cirstea (Brazylia, Rumunia) - Alicja Rosolska, Abigail Spears (Polska, USA, 15) 4:6, 6:3, 6:3.

REKLAMA

mb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej