Skra Bełchatów i Resovia Rzeszów w półfinale

2010-03-31, 23:15

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zostali pierwszymi półfinalistami rozgrywek o mistrzostwo Polski. Obrońcy tytułu wygrali trzeci mecz z Pamapolem Wieluń 3:0.

Zwycięstwo bełchatowian nie podlegało żadnej dyskusji. Podobnie jak w dwóch poprzednich meczach, rozegranych w Bełchatowie, także w Wieluniu zakończyli spotkanie po trzech setach. Pewnie wygrali: 25:20, 25:16 i 25:21.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów awansowali do półfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski. Obrońcy tytułu wicemistrzów pokonali w trzecim meczu ćwierćfinałowym Domex Tytan AZS Częstochowa 3:0. Po dwóch wygranych meczach we własnej hali (3:0 i 3:2) Resovia potrzebowała już tylko jednego zwycięstwa do awansu do najlepszej czwórki PlusLigi. Wyższość nad drużyną gospodarzy pokazali już w pierwszym secie, wygranym 25:20. W drugim goście także odnieśli pewne zwycięstwo - 25:19, a w trzecim postawili kropkę nad "i", pokonując rywali 25:20.

Siatkarze Neckermanna AZS Politechniki Warszawa przegrali drugi mecz o utrzymanie w Pluslidze z Jadarem Radom 1:3. Stan rywalizacji, do czterech zwycięstw, wynosi 1:1.
Stołeczny zespół, po zwycięstwie w pierwszym meczu w Radomiu, liczył na wygraną także w Warszawie. Tymczasem już pierwszego seta przegrał 20:25. Stan meczu został wyrównany po drugim secie - 25:17, ale w trzecim znów lepsi byli goście, wygrywając 25:21. Czwarta, najbardziej zacięta partia, zakończyła się kolejnym triumfem radomian - tym razem 25:23.
Trzeci mecz o utrzymanie w PlusLidze zostanie rozegrany 9. kwietnia w Radomiu.