Frytka i Matka triumfują w Eastbourne

2010-06-18, 16:34

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali rozgrywki deblowe turnieju tenisowego w Eastbourne.

Polacy, rozstawieni z numerem 2, pokonali w finale Brytyjczyków Colina Fleminga i Kena Skupskiego 6:3, 5:7, 10:8.

Pojedynek, który trwał godzinę i 19 minut, był nieoczekiwanie bardzo wyrównany. Fyrstenberg z Matkowskim wygrali co prawda pewnie pierwszego seta, ale w drugim musieli uznać wyższość rywali. W tej sytuacji o triumfie Polaków decydował tzw. super tie-break, grany do dziesięciu wygranych punktów.

Fyrstenberg i Matkowski, którzy są siódmą parą deblową światowego rankingu, wygrali razem w karierze już 11 turniejów ATP, przy czym w Eastbourne triumfowali po raz pierwszy w tym roku. Przy okazji obronili tytuł sprzed roku, inkasując 22 220 euro do podziału i 250 punktów do rankingu.
Z numerem pierwszym w Eastbourne rozstawieni byli Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach, ale odpadli już w pierwszej rundzie.

Alicja Rosolska w parze z Zi Yan nie zagra w finale rozgrywek deblowych turnieju tenisowego w Eastbourne. W półfinale polsko-chiński duet uległ Czeszce Kvecie Peschke i Słowence Katerinie Srebotnik 4:6, 5:7. W rywalizacji męskich par deblowych wygrali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, rozstawieni z numerem 2.