RPA 2010: Nigeria i Korea Południowa 2:2 i awans Koreańczyków

2010-06-22, 22:23

Po 12 minutach gry 1:1. Strzelcem bramki Kalu Uche. W 38 minucie wyrównał Lee Jung-soo. 49 minuta strzał z wolnego Park Chu-younga i 1:2. w 69 minucie z karnego wyrównał Yakubu Aiyegbeni.

"Super Orły" muszą wygrać z Koreą Południową i liczyć na to, że Argentyna pokona Grecję.

Piłkarze z "Czarnego Lądu" w takich opałach znaleźli się na własne życzenie. W poprzednim meczu prowadzili z Grecją 1:0, ale za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę zobaczył Sani Kaita. Mistrzowie Europy z 2004 roku bezlitośnie wykorzystali osłabienie rywali i ostatecznie wygrali 2:1.

Kaita po tym spotkaniu otrzymał ponad tysiąc maili z pogróżkami co z pewnością nie miało pozytywnego wpływu na atmosferę w zespole.

Najważniejsze jest to, że wciąż możemy zagrać w drugiej rundzie. Nawet jeśli potrzebujemy pomocy Argentyńczyków. Musimy się odrodzić, a mecz z Koreą jest do tego świetną okazją - powiedział selekcjoner Nigerii Lars Lagerbaeck.

Korea Południowa w finałach mistrzostw świata gra po raz siódmy, ale przebrnąć przez pierwszą rundę udało jej się tylko raz podczas mundialu w 2002 roku, którego wraz z Japonią była współgospodarzem.

Na boiskach RPA Azjaci najpierw pokonali Grecję 2:0, a następnie ulegli Argentynie 1:4. Jeśli zremisują z "Super Orłami" będą musieli liczyć na to, że zespół z Europy nie pokona "Albicelestes".

Jesteśmy gotowi na mecz z Nigerią. Porażka z Argentyną to przeszłość. Nasze baterie są naładowane - zapewnia obrońca Cha Du-ri.

Obie drużyny grały ze sobą trzy razy w meczach towarzyskich. Dwukrotnie wygrywali Koreańczycy, a raz był remis.

Durban: Nigeria - Korea Płd. 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Kalu Uche (12), 1:1 Lee Jung-soo (38), 1:2 Park Chu-young (49-wolny), 2:2 Yakubu Aiyegbeni (69-karny).

Żółta kartka - Nigeria: Vincent Enyeama, Chinedu Obasi, Yusuf Ayila. Korea Południowa: Kim Nam-il.

Sędzia: Olegario Benquerenca (Portugalia). Widzów 61 874.

Nigeria: Vincent Enyeama - Chidi Odiah, Danny Shittu, Joseph Yobo (46. Elderson Echiejile), Rabiu Afolabi - Dickson Etuhu, Yusuf Ayila, Kalu Uche - Chinedu Obasi, Nwankwo Kanu (58. Obafemi Martins), Yakubu Aiyegbeni (71. Victor Obinna).

Korea Południowa: Jung Sung-ryong - Cha Du-ri, Lee Young-pyo, Cho Yong-hyung, Lee Jung-soo - Kim Jung-woo, Ki Sung-yong (87. Kim Jae-sung), Park Ji-sung, Lee Chung-yong, Yeom Ki-hun (64. Kim Nam-il) - Park Chu-young (90+3. Kim Dong-jin).