Zastal Zielona Góra rewelacją sezonu

2010-10-30, 20:37

Zastal Zielona Góra - Asseco Prokom Gdynia. Foto: fot. PAP

Zastal Zielona Góra kontynuuje znakomitą passę w Tauron Basket Lidze. Koszykarze tego zespołu wygrali czwarty mecz z rzędu, tym razem z Treflem Sopot 72:71.

Zastal przegrał dwie pierwsze kwarty, do przerwy przegrywając 33:40. Zielonogórzanie zagrali jednak znakomicie w trzeciej odsłonie, wygranej 26:9. Mimo pogoni gości w czwartej kwarcie, gospodarzom udało się wygrać jednym punktem. Najskuteczniejszym graczem meczu był Chriss Burgess, który dla Zastalu zdobył 19 punktów.

Trzecie zwycięstwo zanotował Anwil Włocławek, pokonując na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg 84:74. Decydująca okazała się trzecia kwarta, wysoko wygrana przez Anwil. Bohaterem gości był Andrzej Pluta, który zdobył 25 punktów. Gospodarzom nie pomogło 27 punktów Darrella Harrisa.

W innym dzisiejszym meczu 4. kolejki Tauron Basket Ligi AZS Koszalin pokonał Polonię Azbud Warszawa 87:76. Jutro dotychczasowi liderzy, Energa Czarni Słupsk, zagrają na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański.