Wolski zdobywa gola dla Rangersów

2011-01-14, 09:00

. Foto: fot. PAP

Urodzony w Zabrzu Wojtek Wolski zdobył jedynego gola w spotkaniu New York Rangers z Vancouver Canucks.

Drużyna Wolskiego przerwała znakomitą passę rywali, którzy wcześniej nie przegrali 17 kolejnych meczów w regulaminowych 60 minutach gry.

Wolski trafił do siatki w ósmej minucie drugiej tercji. Rangers grali wtedy w liczebnej przewadze. Po strzale Mariana Gaborika krążek wybił Roberto Luongo. Do dobitki doszedł Wolski, zdobywając pierwszego gola po ośmiu meczach bez punktu. Było to drugie spotkanie Wolskiego w barwach drużyny z Nowego Jorku, po transferze z Phoenix Coyotes. To siódme trafienie Wolskiego. Po raz szósty w tym sezonie czyste konto zachował bramkarz Rangers, Henrik Lundqvist.

Poprzednia drużyna Wolskiego, Phoenix Coyotes, wysoko pokonała Toronto Maple Leafs 5:1. Goście przerwali serię czterech zwycięstw. Cztery gole dla gospodarzy padły w ostatniej odsłonie meczu. Zdobywali je kolejno: Shane Doan, Taylor Pyatt, Lauri Korpikoski i Keith Yandle.

Szóstą kolejną porażkę ponieśli San Jose Sharks. Rekiny przegrały u siebie z Edmonton Oilers 2:5. Bohaterem spotkania był numer 1 tegorocznego draftu, Taylor Hall. Kanadyjczyk zdobył dwa gole i miał asystę. Przy czterech trafieniach asystował Alesz Hemsky. Drużyna z San Jose zajmuje 12. miejsce na Zachodzie. W ubiegłym sezonie zasadniczym była drugą drużyną tej konferencji.

Aż 12 goli padło w meczu na szczycie Konferencji Wschodniej. Boston Bruins pokonali liderów Wschodu, Philadelphia Flyers 7:5. Decydująca okazała się ostatnia tercja, wygrana przez gospodarzy 5:2. W ekipie zwycięzców pięciu zawodników uzupełniło swój dorobek o gola i asystę: Patrice Bergeron, Gregory Campbell, Zdeno Chara, Steve Kampfer i Mark Recchi.

Na sześciu zwycięstwach zakończyli swoją serię Nashville Predators. Hokeiści z Tennessee przegrali na wyjeździe z Florida Panthers 2:3. Pantery przegrywały 1:2, a w siedmiu ostatnich minutach gole dla gospodarzy zdobywali: Rostislav Olesz i David Booth.

Po pięciu kolejnych porażkach St. Louis Blues odnieśli zwycięstwo. Bluesmeni pokonali na wyjeździe Los Angeles Kings 3:1. Gole dla gości zdobywali: BJ Crombeen, Ryan Reaves i Alexander Steen.

Również Ottawa Senators przerwali czarną serię. Po sześciu kolejnych porażkach pokonali na wyjeździe New York Islanders 6:4. Wszystkie gole dla gości padły w pierwszych dwóch tercjach. W drugiej w odstępie 216 sekund do siatki trafiali zawodnicy Senatorów: Chris Kelly, Nick Foligno i Zack Smith.

W spotkaniu drużyn walczących na Wschodzie o pierwszą ósemkę, gwarantującą awans do play-off, Buffalo Sabres pokonali Carolina Hurricanes 3:2. Z ostatnich siedmiu spotkań gospodarze wygrali pięć.

2. Colorado 22 16 6 144 142 50
3. Minnesota 21 17 5 108 123 47