NHL: Maple Leafs pokonali Buffalo Sabres

2011-03-13, 09:00

NHL:  Maple Leafs pokonali Buffalo Sabres
Trevor Linden (Vancouver Canucks) - Joe Thornton (San Jose Sharks). Foto: fot. Wikipedia

Toronto Maple Leafs pokonali Buffalo Sabres 4:3 w kluczowym spotkaniu dla walki o play-off w Konferencji Wschodniej NHL. Obie drużyny dzielą 4 punkty, ale to Toronto jest pod kreską.

Maple Leafs zakończyli tym samym serię trzech porażek. Z początku spotkanie nie ułożyło się po ich myśli. Po trzech minutach goście prowadzili 1:0 po golu Brada Boyesa. Wyrównał w tej samej odsłonie Clarke MacArthur. Po 30 minutach spotkania Tyler Bozak dał gospodarzom prowadzenie 2:1. Radość w Toronto trwała 54 sekundy, bo wyrównał Jochen Hecht, a jeszcze przed końcem drugiej tercji goście objęli prowadzenie po golu Jordana Leopolda. W pierwszych siedmiu minutach trzeciej odsłony 27. gola w sezonie zdobył Michaił Grabowski, a 28. - Phil Kessel, który zapewnił zwycięstwo drużynie Klonowego Liścia.

Toronto z dorobkiem 70 punktów zajmuje 10. miejsce na Wschodzie. Buffalo ma 4 punkty więcej i jest ósme. Obu drużynom zostało po 13 spotkań, w tym kolejne bezpośrednie starcie - 29. marca, również w Toronto.

Tyle samo punktów i spotkań co Toronto mają Atlanta Thrashers. Hokeiści ze stanu Georgia niespodziewanie pokonali na wyjeździe liderów Wschodu, Philadelphia Flyers, 5:4 po dogrywce. Po 35 minutach spotkania było już 3:0 dla Lotników. Decydujący głos należał jednak do gości, którzy wygrali trzecią tercję 4:1. W ostatnich trzech minutach Thrashers doprowadzili do wyrównania po golach Tobiasa Enstroema i Andrew Ladda. W dogrywce trafił Ron Hainsey. Dla Flyers hat-tricka ustrzelił Fin Ville Leino.

O dwa punkty mniej niż Maple Leafs i Thrashers mają New Jersey Devils, którzy rozegrali o jedno spotkanie mniej niż te drużyny. Diabły pokonały New York Islanders 3:2 po dogrywce. Swoje pierwsze gole zdobywali Jacob Josefson i Anssi Salmela - ten ostatni był na wagę zwycięstwa. Devils wygrały 22 z ostatnich 27 spotkań i zdobyły 46 punktów na 54 możliwe. Słaba pierwsza część sezonu sprawiła jednak, że wciąż muszą walczyć o play-off.

Tę walkę mogą przegrać Carolina Hurricanes, którzy ulegli Columbus Blue Jackets. Huragany mają 72 punkty, a więc o dwa mniej niż ósme na Wschodzie Buffalo Sabres. Blue Jackets tym zwycięstwem przerwali niechlubną serię siedmiu porażek, jednak mają niewielkie szanse awansu na pozycję gwarantującą play-off na Zachodzie.

Drużyna Wojtka Wolskiego New York Rangers pokonała San Jose Sharks 3:2 po karnych. Wolski niewidoczny w regulaminowych 60 minutach i dogrywce (10 minut na lodzie, 0 strzałów), był jednym z dwóch zawodników, który trafił dla Rangers w karnych. Tym drugim był Brandon Dubinsky i to on zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Jedenastą porażkę w ostatnich 16 spotkaniach ponieśli Pittsburgh Penguins, ciągle bez Sidneya Crosby'ego i Jewgienija Małkina. Pingwiny uległy Montreal Canadiens 0:3. Decydujące okazały się początki pierwszej i drugiej tercji. Po 46 sekundach od rozpoczęcia spotkania gola zdobył Tomasz Plekanec, a 24 sekundy po rozpoczęciu drugiej tercji gospodarzy pogrążył Travis Moen. Po raz ósmy w tym sezonie czyste konto zachował bramkarz Canadiens, Carey Price.

Nashville Predators pokonali Colorado Avalanche 4:2. Dla gości była to 18 porażka w 19 meczach. Predators mają 81 punktów i zajmują 9. miejsce, nie gwarantujące awansu do play-off. Drużyny z miejsc 5-8 mają od nich o punkt więcej. Nashville z ostatnich 13 spotkań 10 rozegra u siebie.

17 wyjazdowe zwycięstwo odnieśli Detroit Red Wings, którzy pokonali St. Louis Blues 5:3. Paweł Dacjuk zdobył w tym meczu gola, dającego prowadzenie 4:3, miał też dwie asysty. Czerwone Skrzydła mają 90 punktów i są wiceliderem Konferencji Zachodniej.

W derbach stanu Floryda, Florida Panthers pokonali Tampa Bay Lightning 4:3 po dogrywce. Dla Panter było to drugie zwycięstwo w ostatnich trzech spotkaniach, jednak ich szanse na awans do play-off są znikome.