Remisy czołowej piątki na zapleczu Ekstraklasy

2012-04-14, 22:18

Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Foto: Termalica Bruk-Bet Nieciecza/Grzegorz Golec

Pięć czołowych drużyn pierwszej ligi zdobyło po jednym punkcie i po jednej bramce w 25. kolejce rozgrywek.

W tej sytuacji czołówka tabeli pozostała bez żadnych zmian - prowadzi Termalica Bruk-Bet Nieciecza przed Pogonią Szczecin i Piastem Gliwice.
Najciekawiej zapowiadający się mecz odbył się już w piątek. Piast podzielił się punktami z Termalicą, choć prowadził... od 29. sekundy po golu Wojciecha Kędziory. Lider tabeli wyrównał na początku drugiej połowy dzięki trafieniu Krzysztofa Lipeckiego.
Do niespodzianki doszło w Szczecinie, gdzie faworyzowana Pogoń tylko zremisowała z walczącą o utrzymanie Olimpią Grudziądz. Na gola w 82. minucie rezerwowego Kameruńczyka Donalda Djousse odpowiedział niedługo potem doświadczony pomocnik Dariusz Kłus. Po trzech poprzednich porażkach z rzędu w Pogoni doszło do zmiany szkoleniowca - Marcina Sasala zastąpił Ryszard Tarasiewicz, znany z pracy m.in. w Jagiellonii Białystok i Śląsku Wrocław.
Termalica i Pogoń zgromadziły po 45 punktów, ale drużyna z Niecieczy ma lepszy bilans bezpośrednich meczów (1:1 i 2:0). Piast traci do nich dwa punkty.
Czwarty w tabeli Zawisza (42) zremisował z Kolejarzem Stróże 1:1. Beniaminek z Bydgoszczy, który jesienią spisywał się znakomicie, wiosną zwolnił tempo. W ostatnich czterech meczach zdobył tylko dwa punkty.
Potknęła się również piąta Arka. Niedawny półfinalista Pucharu Polski chyba jeszcze odczuwa skutki rewanżowego meczu z warszawską Legią (1:2). W sobotę gdynianie zremisowali u siebie 1:1 z Flotą Świnoujście.
W dziewięciu spotkaniach 25. kolejki padło 17 goli. Sędziowie pokazali 44 żółte i cztery czerwone kartki. Na trybunach usiadło ok. 25 tys. widzów.

Wyniki meczów 25. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej:

2012-04-13:

Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (1:0)

2012-04-14:

GKS Katowice - Bogdanka Łęczna 1:0 (1:0)
Zawisza Bydgoszcz - Kolejarz Stróże 1:1 (0:1)
Wisła Płock - Dolcan Ząbki 1:2 (0:1)
Arka Gdynia - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)
Pogoń Szczecin - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)
Warta Poznań - Olimpia Elbląg 2:0 (0:0)
Sandecja Nowy Sącz - KS Polkowice 2:1 (0:1)
Ruch Radzionków - Polonia Bytom 0:0

Tabela
(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18.Olimpia Elbląg                25  3  8 14 21-49    17 -28

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze