Francuski finał w Bangkoku

2012-09-29, 13:04

Gilles Simon. Foto: PAP/EPA/PONGMANAT TASIRI

Dwóch Francuzów zagra o końcowy triumf w turnieju ATP na twardych kortach w Bangkoku (z pulą nagród 551 tys. dolarów).

W półfinałach pokonali odpowiednio Fina Jarko Nieminena i Serba Janko Tipsarevica.
Serb wydawał się być faworytem w pojedynku z Simonem. Był rozstawiony z numerem pierwszym i bardzo dobrze sobie radził. Mecz nie ułożył się jednak po jego myśli i Francuz wygrał w dwóch setach 6:4, 6:4.
Znacznie bardziej zacięty był drugi półfinał. Od zwycięstwa w pierwszym secie rozpoczął Nieminen, ale później lepiej grał Gasquet i zwyciężył 3:6, 7:5, 6:2.
Simon i Gasquet, których dzielą jedynie cztery miejsca w światowym rankingu tenisistów, walczyli ze sobą pięciokrotnie. Za każdym razem wygrywał wyżej notowany, obecnie 14. na liście Gasquet.