Bayer goni lidera. Cały mecz Boenischa

2012-12-15, 18:06

Radość piłkarzy Bayeru Leverksuen. Foto: PAP/EPA/MARIUS BECKER

Bayer Leverkusen wygrał 3:0 z HSV Hamburg w 17. kolejce Bundesligi. Cały mecz w barwach wicelidera rozegrał reprezentant Polski Sebastian Boenisch.

25-letni Boenisch, który dołączył do zespołu z Leverkusen w listopadzie, wystąpił dotychczas w jego barwach w dwóch spotkaniach Bundesligi - z VfL Wolfsburg oraz swoją byłą drużyną Werderem Brema. W obydwu wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Łącznie zagrał w nich 55 minut.

W sobotę przebywał na murawie przez cały mecz. Jego zespół pewnie wygrał 3:0. Dwie bramki zdobył Stefan Kiessling i jedną Andre Schuerrle. Ten pierwszy ma już na koncie 12 trafień w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W 89. minucie na boisku w konfrontacji z VfB Stuttgart pojawił się pomocnik reprezentacji Polski i FSV Mainz Eugen Polanski. Jego zespół pokonał u siebie rywala 3:1, po dwóch golach Nicolai Muellera i jednym Kolumbijczyka Elkina Soto.

Z ławki rezerwowych przegraną swoich kolegów 1:2 z Fortuną Dusseldorf oglądał inny reprezentant Polski, występujący w Hannoverze 96 Artur Sobiech.

W piątek punkty stracił prowadzący w tabeli Bundesligi Bayern Monachium, remisując na własnym boisku z Borussią Moenchengladbach 1:1. Bramkę dla ekipy z Bawarii zdobył Szwajcar Xherdan Shaqiri, a dla Borusii z rzutu karnego Torben Marx.

Remis oznacza, że przewaga Bayernu nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen zmalała z jedenastu do dziewięciu punktów. W niedzielę Borussia Dortmund (15 pkt straty do lidera), mająca w składzie trzech Polaków - Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka, zmierzy się na wyjeździe z Hoffenheim.