X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Łukasz Schreiber: Verhofstadt wielokrotnie pokazywał, że jest wielkim wrogiem Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 19:36
Ludmiła Kozłowska zorganizowała w Parlamencie Europejskim w Brukseli konferencję prasową, a po niej wzięła udział w otwartym spotkaniu w PE prowadzonym przez lidera liberałów Guy'a Verhofstadta. Kozłowska mówiła tam, że w Polsce obecnie "nękanie i represje działaczy nie mają absolutnie precedensu od czasu upadku komunizmu w 1989 roku". O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Schreiber z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 28.09.18 Łukasz Schreiber: Verhofstadt wielokrotnie pokazywał, że jest wielkim wrogiem Polski
Łukasz Schreiber
Łukasz SchreiberFoto: PR24

Kozłowska, będąca prezesem Fundacji Otwarty Dialog, została deportowana z terytorium UE do Kijowa 14 sierpnia przez alert, jaki polskie władze zamieściły w SIS. ABW przekazała w sierpniu, że ze względu na "poważne wątpliwości" co do finansowania kierowanej przez Kozłowską fundacji wydało negatywną opinię w jej sprawie, co skutkowało objęciem jej zakazem wjazdu do Polski i UE

- Pani Ludmiła Kozłowska nie jest Polką i nie reprezentuje Polaków. To, co się dzieje, to oczywisty skandal, ale pan Verhofstadt wielokrotnie już pokazywał, że jest wielkim wrogiem Polski. - komentował Łukasz Schreiber. 

W połowie września Kozłowska wzięła udział w wysłuchaniu w Bundestagu zatytułowanym "Prawa człowieka w niebezpieczeństwie – demontaż praworządności w Polsce i na Węgrzech". Do Berlina mogła przybyć dzięki wydaniu jej wizy przez władze Niemiec. Teraz wizę wydały z kolei władze Belgii.

- Nowoczesna jest w grupie politycznej z ALDE, czyli frakcji, na czele której stoi pan Verhofstadt. Czy naprawdę nie jest im wstyd, że lider tej grupy prowadzi takie działania? Pani  Ludmiła Kozłowska została zaproszone przez szefa jednej z najsilniejszych grup w Parlamencie Europejskim. To jest sytuacja bulwersująca - mówił polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

Więcej w całej audycji. 

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

PR24/PAP

__________________________

Data emsiji: 28.09.18

Godzina emisji: 19:35