more_horiz
Wiadomości

Ewa Lieder: Unii Europejskiej potrzeba reformy i wspólnej dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 18:02
- Potrzeba reformy i wspólnej dyskusji. To, co proponuje Matteo Salvini nie jest dobrym kierunkiem dla Europy. Wartości europejskie, który włoski polityk chce wprowadzać do UE widzę trochę inaczej. Widzę wśród nich izolacjonizm - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Lieder, posłana Nowoczesnej.
Audio
  • 9.01.19 Ewa Lieder: w wypowiedziach Matteo Salviniego słychać rasizm

Parlamentarzystka Nowoczesnej zwróciła uwagę, że rezygnując z Unii Europejskiej wejdziemy w zaściankowość. - Jeżeli chcemy się odciąć od całego świata będąc w UE to suwerenność zaczyna być podejrzana. Nie możemy jak Donald Trump zbudować muru. Suwerenność można rozumieć w taki sposób, że każdy ciągnie korzyści dla siebie. Unia polega na solidarności w trudnych sytuacjach - wskazała gość PR24.

Wicepremier Matteo Salvini, który jest też szefem MSW Włoch i liderem prawicowej partii Liga, przebywa w środę z wizytą w Warszawie na zaproszenie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Wicepremier spotkał się także z premierem Mateuszem Morawieckim. Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim odbyło się w siedzibie PiS. Oprócz Kaczyńskiego uczestniczyli w nim m.in. wicemarszałek Senatu Adam Bielan, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego Anna Maria Anders oraz eurodeputowani PiS: Tomasz Poręba i Ryszard Legutko.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

PR24/PAP/ras

_____________________

Data emisji: 09.01.19

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Wójcik: musimy uzupełnić bilans energetyczny o "zieloną energię"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 17:01
- Jeżeli nie uzupełnimy bilansu energetycznego o "zieloną energię", polska energia nadal będzie droga - powiedział w Rozmowie PR24 Marek Wójcik, poseł Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Milczanowska: Donald Tusk i Ewa Kopacz w ogóle nie byli zainteresowani wyłudzeniami VAT

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 17:40
- Paweł Wojtunik lubi mówić dużo gładkich i mało konkretnych rzeczy. Potwierdził on jednak dzisiaj przed komisją śledczą ds. VAT, że byli premierzy Donald Tusk i Ewa kopacz w ogóle nie byli zainteresowani wyłudzeniami podatku. To jest skandal - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Anna Milczanowska, posłanka PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: reakcje opozycji na wizytę Salviniego ją kompromitują

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 18:37
Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Włoch Matteo Salvini odbył wizytę w Polsce. Jego zdaniem to nasz kraj i Włochy będą bohaterami "nowej wiosny europejskiej". - Bardzo cieszę się z tej zapowiedzi i uważam, że to rzecz naturalna - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.  
rozwiń zwiń