X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Młodzi politycy o wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 11:15
Zbliżają się wybory do Europarlamentu. Mimo, że frekwencja w nich jest w Polsce najniższą spośród wyborów powszechnych, to politycy przywiązują do tego głosowania dużą wagę. Może się ono stać testem przed wyborami parlamentarnymi na jesieni. W studiu Polskiego Radia 24 dyskutowali Aleksandra Śmietanka (Młodzi Demokraci – Platforma Obywatelska), Piotr Drzewiński (Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka), Piotr Kaczmarek (Federacja Młodych Socjaldemokratów SLD), Łukasz Meiza (Polska Fair Play Roberta Gwiazdowskiego).
Audio
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock

26 maja odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Komitety wyborcze mogą rejestrować się do 6 kwietnia, a do 16 kwietnia pełnomocnicy mają czas na zgłaszanie konkretnych kandydatów. Każdy z nich musi mieć 10 tysięcy podpisów z poparciem. Wybory odbędą się w całej Unii od 23 do 26 maja. W części krajów, jak w Holandii, głosowanie trwa cztery dni. W większości państw członkowskich, podobnie jak w Polsce to jeden dzień - niedziela 26 maja.

Łukasz Meiza podkreślał, że Polska Fair Play startuje w eurowyborach by dbać o interesy Polski i polskich przedsiębiorców, którzy jego zdaniem, do tej pory nie mieli swojej reprezentacji w Parlamencie Europejskim. – Jesteśmy przygotowani do tych wyborów, mamy program i ludzi. Nie traktujemy tego głosowania jako test, to są bardzo ważne wybory. Musimy mieć silną drużynę w Brukseli, dlatego powstała Polska Fair Play - stwierdził.

Piotr Kaczmarek komentował przystąpienie SLD do Koalicji Europejskiej. – należy stworzyć spójny  program, w którym nie zabraknie postulatów lewicowych, równościowych i prospołecznych. Nasi obecni przedstawiciele w Parlamencie Europejskim reprezentują wszystkich polskich obywateli. Do zrobienia jest wiele. Mam nadzieję że Polacy w tym roku chętniej pójdą do urn – podkreślił.

Aleksandra Śmietanka przyznała, że są to najważniejsze wybory do Parlamentu Europejskiego w naszej historii. – Jako Platforma chcemy jak najszerszej koalicji europejskiej. To jest jedyna siła, która może powstrzymać Prawo i Sprawiedliwość w niszczycielskich zapędach. Kontynuacja integracji europejskiej jest dla nas najważniejsza. Nie możemy sobie pozwolić na rozbijanie Unii od wewnątrz – mówiła przedstawicielka Młodych Demokratów.

Piotr Drzewiński zaznaczył, że mówienie o dwóch opcjach, pro- i anty—unijnej jest uproszczeniem. – Będzie obecny także szeroki front, który chce reformować Unię Europejską w stronę powrotu do podstaw, tzn. wolnego przepływu ludzi, handlu, w którym państwa narodowe mają swoją niezależność, a UE nie wpływa na nie poprzez organy które nie są wybierane demokratycznie, tylko ze swojego grona – komentował.

Młodsi politycy dyskutowali również o dorobku politycznym premiera Jana Olszewskiego oraz konsekwencjach zorganizowania przecz Polskę konferencji dotyczącej bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

Rozmawiał Jan Białostocki.

Więcej w zapisie audycji

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 17.02.2019

Godzina emisji: 10:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Dziedziczak: w Parlamencie Europejskim znajdą się ugrupowania kwestionujące dotychczasowy ład europejski

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 17:42
– Myślę, że po przyszłorocznych wyborach nowy Parlament Europejski będzie najciekawszy od powstania tej instytucji – ocenił Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W jaki sposób może wyglądać Unia Europejska i czy możliwa jest zdecydowana zmiana kierunku unijnej polityki po najbliższych eurowyborach, które odbędą się pod koniec maja?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Tomasz Grzegorz Grosse: gra toczy się o powstanie dużej formacji w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 11:35
- Opozycja boi się, że Europejska Partia Ludowa przestanie być tak wpływową siłą polityczną w Parlamencie Europejskim, tak jak to ma miejsce obecnie – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse, europeista (Uniwersytet Warszawski). Wizytę wicepremiera Matteo Salviniego komentował także Miłosz Monasterski (Agencja Informacyjna) oraz politolog prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
rozwiń zwiń