Komendant SOP zrezygnował ze stanowiska. Wiceszef MSWiA: miałem nadzieję, że zostanie
Po wcześniejszych ustaleniach z ministrem Joachimem Brudzińskim, gen. bryg. Tomasz Miłkowski, komendant Służby Ochrony Państwa, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. - Pan komendant już od jakiegoś czasu nosił się z decyzją o rezygnacji, jednak miałem do końca nadzieję, że zostanie na stanowisku - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA.
2019-02-26, 16:51
Miłkowski stanowisko szefa Służby Ochrony Państwa objął po powołaniu formacji w miejsce Biura Ochrony Rządu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, przyczyną rezygnacji ze stanowiska gen. Miłkowskiego mógł być niedawny incydent z udziałem kierowcy limuzyny premiera. Nowego szefa Służby Ochrony Państwa – na wniosek ministra – powoła Prezes Rady Ministrów.
- Pan komendant już od jakiegoś czasu nosił się z decyzją o rezygnacji, jednak miałem do końca nadzieję, że zostanie na stanowisku. Mamy już pewne kandydatury na miejsce Miłkowskiego, ale decyzja należy do pana premiera - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA.
Gen. bryg. dr Tomasz Miłkowski został 26 kwietnia 2017 roku powołany na stanowisko szefa Biura Ochrony Rządu przez ówczesną prezes Rady Ministrów Beatę Szydło. Po zastąpieniu BOR przez Służbę Ochrony Państwa Miłkowski kontynuował pracę jako komendant SOP.
Miłkowski karierę w formacjach mundurowych rozpoczął w 1991 roku od służby w policji, gdzie początkowo pracował w pionie prewencji Komisariatu IV w Rudzie Śląskiej. W 1995 roku, po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, służył w pionie dochodzeniowo-śledczym Komendy Rejonowej Policji w Rudzie Śląskiej, a następnie w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
W 2000 roku pełnił funkcje kierownicze w komórkach logistycznych i dydaktycznych w Szkole Policji w Katowicach, m.in. jako kierownik Zakładu Prawa i Psychologii. W 2010 roku powołano go na stanowisko zastępcy komendanta tej szkoły. Cztery lata później objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Na początku lutego 2016 roku został komendantem wojewódzkim w Krakowie.
Za swoje osiągnięcia został wyróżniony m.in. Medalem Srebrnym "Za długoletnią służbę", Złotą Odznaką "Zasłużony policjant" i Brązowym Medalem "Za zasługi dla policji".
kad
REKLAMA
REKLAMA