X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Trzynastki" już w maju. Premier: emeryci są dla nas szczególną grupą

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 13:35
- Emerytura+ to nie rozdawnictwo, a walka o godne życie emerytów - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Minister rodziny Elżbieta Rafalska poinformowała, że 9 mln 720 tys. osób będzie uprawnionych do otrzymania świadczenia. Trzynaste emerytury zaczną być wypłacane już od 1 maja.
Audio
  • Elżbieta Rafalska o osobach, które skorzystają z "Emerytury Plus" (IAR)
  • Premier: to oddanie szacunku i wdzięczności emerytom (IAR).mp3
Premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny Elżbieta Rafalska
Premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny Elżbieta RafalskaFoto: Kancelaria Premiera / PremierRP

emerytura 1200.jpg
Ministerstwo Rodziny opublikowało projekt ustawy ws. świadczenia Emerytura+

Premier przekonywał, że dla jego rządu emeryci są "szczególną grupą", dlatego - jak mówił - PiS przywróciło wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn oraz przeprowadziło waloryzację emerytur w bieżącym roku i zwiększyło emeryturę minimalną. 

- 1100 zł Emerytury+, które dzisiaj anonsujemy, ogłaszamy, przedstawiamy, to tak jakby dodatkowe 90 zł miesięcznie, gdyby podzielić te 1100 zł na 12 miesięcy - jest to dodatkowy zastrzyk - mówił szef rządu. 

- Opozycja krytykuje nas za te nasze pomysły, mówiąc o tym, że to jest rozdawnictwo. Dla mnie to jest walka o godne życie emerytów, to nie jest żadne rozdawnictwo, to są pieniądze, które zdobyliśmy skutecznie w walce z mafiami VAT-owskimi, z przestępcami podatkowymi, i przekazujemy je społeczeństwu - dodał Mateusz Morawiecki. 

Elżbieta Rafalska: projekt będzie skierowany do konsultacji

- Projekt Emerytura+ będzie po konferencji skierowany do konsultacji międzyresortowych i konsultacji społecznych, do partnerów społecznych. Projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku określa warunki i zasady przyznawania tego świadczenia - powiedziała minister. 

- Koszt realizacji tego projektu to 10 mld 700 mln zł, tyle kosztują te trzynaste – jak popularnie mówimy – świadczenia, które dostaną emeryci - podała minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Myślę, że to będzie zastrzyk finansowy, który raz w roku pozwoli emerytom i rencistom uregulować kwestie, na które nie mogliby sobie pozwolić - stwierdziła.

Elżbieta Rafalska poinformowała, że ze świadczenia Emerytura+ będą mogli skorzystać: "emeryci i renciści z powszechnego systemu ubezpieczeniowego, renciści i emeryci rolnicy, ci, którzy otrzymują emerytury pomostowe, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, zasiłki przedemerytalne, świadczenia przedemerytalne, renty socjalne, renty rodzinne oraz renty inwalidzkie i renty wojenne".

- Jest to 9 mln 720 tys. osób uprawnionych do świadczenia w wysokości 1100 zł brutto – poinformowała. To około 6,94 mln emerytów i 2,62 mln rencistów.

Świadczenie Emerytura+, czyli plan zakładający wypłatę "trzynastki" dla emerytów i rencistów w wysokości najniższej emerytury, ma obowiązywać od 1 maja.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Piątka PiS". Czy przyczyni się do lepszego życia społecznego?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 19:38
Pod hasłem "Piątka PiS" kryją się postulaty Jarosława Kaczyńskiego, które wejdą w życie jeszcze w tym roku. Zaliczają się do nich: przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych, 13 emerytura dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, 500 + na pierwsze dziecko oraz zwolnienie z PIT osób pracujących do 26 roku życia. Co o postulatach twierdzi PiS, jak i opozycja?
rozwiń zwiń