more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: wejście Polski do NATO odcięło postkomunistyczną pępowinę

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 15:31
20 lat temu wejście Polski w struktury NATO zapewniło nam nie tylko bezpieczeństwo militarne, ale było także jednym z elementów ostatecznego odcinania postkomunistycznej pępowiny - podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Rafał Guz

NATO 1200.jpg
20 lat Polski w NATO - analizy, zdjęcia, wyjątkowe rozmowy

20 lat temu, 12 marca 1999 roku, w amerykańskiej miejscowości Independence Polska, Czechy i Węgry zostały oficjalnie przyjęte do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego. Starania o dołączenie do najpotężniejszego w historii paktu obronnego trwały od 1991 roku.

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny "20 lat Polski w NATO". Są tam informacje o działaniach, które Polska podjęła w ramach uczestnictwa w Sojuszu Północnoatlantyckim, a także infografiki, materiały wideo, nagrania z archiwum Polskiego Radia i zdjęcia.

"20 lat temu wejście Polski w struktury NATO zapewniło nam nie tylko bezpieczeństwo militarne, ale było także jednym z elementów ostatecznego odcinania postkomunistycznej pępowiny i wprowadzania Polski do grona państw ścisłego sojuszu, który strzeże światowego pokoju" - napisał szef polskiego rządu na Twitterze.

We wtorek w Pradze odbyły się uroczystości z okazji 20-lecia rozszerzenia NATO z udziałem prezydentów: Polski - Andrzeja Dudy, Czech - Milosza Zemana, Słowacji - Andreja Kiski, a także Węgier - Janosa Adera.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak