X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Nowe informacje ws. afery "Olina". Sensacyjne doniesienia ws. Wałęsy i Kiszczaka

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 19:29
Pojawiły się sensacyjne doniesienia ws. relacji byłego premiera PRL Mieczysława Rakowskiego, która łączy aferę "Olina" ze sprawą teczek Czesława Kiszczaka i z Lechem Wałęsą. Do tej sprawy dotarł dr Tomasz Kozłowski, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej. 
Lech Wałęsa
Lech WałęsaFoto: shutterstock.com

Jako pierwszy o odkryciu poinformował Onet. Według portalu historyk dotarł do niewydanych nigdy dzienników Rakowskiego, przechowywanych w amerykańskim Instytucie Hoovera. Były premier z czasów PRL opisał w nich, co działo się z teczkami Kiszczaka pod koniec 1995 r.

Dr Tomasz Kozłowski przypomina głośną w tamtym czasie aferę "Olina", kiedy oficerowie UOP zbierali dowody na domniemaną współpracę urzędującego wówczas premiera Józefa Oleksego z radzieckim, a potem rosyjskim wywiadem. Według Kozłowskiego ówcześni politycy SLD byli przekonani, że służby specjalne organizują prowokację na polityczne zamówienie.

– Z dzienników wynika, że Rakowski z Jaruzelskim razem odwiedzają Kiszczaka w szpitalu. Omawiają strategię obrony Oleksego i środowiska SLD – opowiada historyk. – Kiszczak mówi, że wie, gdzie są oryginalne teczki TW "Bolek", świadczące o współpracy Lecha Wałęsy z SB w latach 70. Był przekonany, że Wałęsa boi się ujawnienia jego współpracy i można go skutecznie zaszantażować tymi materiałami – dodaje dr Kozłowski. Swoje ustalenia badacz z IPN publikuje w książce zatytułowanej "Koniec imperium MSW. Transformacja organów bezpieczeństwa państwa 1989-1990".

kad, onet.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak