X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joanna Kopcińska: zapraszamy przedstawicieli opozycji na spotkanie w ramach okrągłego stołu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 17:08
Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska podtrzymała w sobotę w Bratoszewicach (Łódzkie) zaproszenie dla opozycji, aby ta usiadła przy okrągłym stole edukacyjnym i rozmawiała o reformie polskiego szkolnictwa.
Joanna Kopcińska: debata przy okrągłym stole, to była również zaproszenie skierowane do ugrupowań pana Grzegorza Schetyny
Joanna Kopcińska: debata przy okrągłym stole, to była również zaproszenie skierowane do ugrupowań pana Grzegorza SchetynyFoto: PAP/Tomasz Gzell

stol_1200.jpg
Premier: kompromis najlepszą metodą dojścia do dobrych rozwiązań

- Jesteśmy otwarci na dialog i rozmawiamy. Debata przy okrągłym stole na temat edukacji, to było również zaproszenie skierowane do ugrupowań pana Grzegorza Schetyny. Szkoda, że przedstawicieli pana Schetyny zabrakło, bo okazuje się, że ta rozmowa o kolejnym etapie reformy polskiej edukacji jest potrzebna - powiedziała na spotkaniu z mediami.

Według niej, dobrze byłoby, aby te rozwiązania wypracować w jak najszerszym gronie z udziałem wszystkich. - Dlatego też zapraszamy na kolejne posiedzenia pana Grzegorza Schetynę. Będzie można rozmawiać, debatować i wybrać najkorzystniejsze rozwiązania - podkreśliła.

Zwróciła uwagę, że podczas piątkowego, okrągłego stołu edukacyjnego nie było jednego głosu. Innym głosem mówili nauczyciele, innym uczniowie, eksperci czy przedstawiciele środowiska akademickiego. To jednak - jej zdaniem - pokazało, że ten okrągły stół był potrzebny.

- Naszego rządu nie trzeba przekonywać do tego, żeby podnosić wynagrodzenia nauczycieli, a także innym grupom zawodowym. My to czynimy i nie trzeba nas przekonywać strajkami czy protestami. W przypadku nauczycieli rząd PiS od 2017 roku podnosi im wynagrodzenie i już we wrześniu tego roku będziemy mogli mówić, że na przestrzeni od grudnia 2017 roku i końca 2019 roku nauczyciele dostaną o ponad 20 proc. wyższe wynagrodzenie - mówiła.

Zapewniła, że rząd zdaje sobie sprawę, że to nie rozwiązuje problemu, że to jest ciągle niewystarczająca kwota.

- Dlatego zapraszamy przedstawicieli opozycji, Platformy Obywatelskiej, żebyśmy usiedli i wypracowali, jak dojść, w jakim czasie do wyższych wynagrodzeń, a przede wszystkim jak zmienić naszą szkołę w nowoczesną i innowacyjną. Szkołę taką, jakiej oczekują uczniowie i rodzice. I szkołę taką, w której nauczyciele będą mieli godne warunki pracy i godne uposażenia - powiedziała.

W piątek w centrum konferencyjnym na PGE Narodowym odbył się pierwszy etap rozmów w ramach okrągłego stołu edukacyjnego zorganizowanego z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego. Obrady koncentrowały się wokół czterech tematów: uczeń, nauczyciel, jakość edukacji i nowoczesna szkoła. W spotkaniu udziału nie wzięli m.in. przedstawiciele ZNP i FZZ.

Po zakończeniu obrad Kopcińska dopytywana była, czy strony rządowej "nie zabolało", że w piątkowych obradach nie uczestniczyli przedstawiciele ZNP i FZZ, odparła: "Naszym założeniem było, aby dyskusja toczyła się w jak najszerszym składzie, stąd słowa premiera Morawieckiego, że drzwi z naszej strony są ciągle otwarte".

- Jesteśmy gotowi na to, żeby zmieniać również formułę tego okrągłego stołu, rozszerzać, tak żeby ci dzisiaj nieobecni zasiedli przy nim i rozmawiali. Dzisiejszy dzień pokazał, że trzeba i warto - zaznaczyła rzeczniczka rządu. - Liczymy, że przy kolejnym stole już związkowcy, dzisiaj nieobecni, zasiądą - dodała.

Kolejne spotkanie ma się odbyć we wtorek.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z maturami? Politycy o strajku nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 11:00
W audycji "Śniadanie w Trójce" politycy dyskutowali między innymi o strajku nauczycieli. Czy nauczyciele powinni dopuścić uczniów do matury? Czy sytuacja materialna nauczycieli ulegnie poprawie? Na te pytania odpowiadali goście Beaty Michniewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister edukacji: szkoda, że polityka wkrada się do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 22:53
- Można odnieść wrażenie, że strajk jest celem samym w sobie - stwierdził we wtorek wiceminister edukacji Maciej Kopeć. - W szkole spotykają się rodzice i nauczyciele o różnych poglądach, dzieci powinny być od tego wolne. Szkoda że polityka się wkrada - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kopcińska o zawieszeniu strajku nauczycieli: bardzo dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 19:43
– Decyzja o zawieszeniu strajku nauczycieli jest bardzo dobra. Najważniejsze dla nas wszystkich powinno być dobro maturzystów, by w spokoju i bez zbędnych emocji mogli poświęcić najbliższe dni na przygotowania do egzaminu dojrzałości – powiedziała w Trójce minister Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent dziękuje ZNP za zawieszeniu strajku. "Odpowiedzialna decyzja"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 19:10
- Dziękuję Związkowi Nauczycielstwa Polskiego za decyzję o zawieszeniu strajku. To bardzo ważna decyzja, dziękuję, bo prosiłem, aby zdjąć niepokój, który jest na tegorocznych maturzystach i ich rodzicach - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek w Łosicach (mazowieckie).
rozwiń zwiń