X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Maturzyści zmierzyli się z matematyką na poziomie rozszerzonym

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 16:05
Abiturienci podeszli dziś do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym. To egzamin nieobowiązowy, do którego, według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, przystąpili uczniowie ponad 3600 szkół w całej Polsce.
Matura w jednej z wrocławskich szkół
Matura w jednej z wrocławskich szkółFoto: PAP/Jan Karwowski

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym w nowej formule składał się z czterech pytań zamkniętych i jedenastu pytań otwartych, zaś w starej formule - tylko z jedenastu pytań otwartych. W obu przypadkach na jego napisanie abiturienci mieli 180 minut. 

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała także, że matura rozpoczęła się punktualnie i we wszystkich szkołach przebiegała bez zakłóceń. W żadnej szkole egzamin nie został przerwany. 

W poniedziałek, wtorek i w środę, w pierwszych dniach egzaminu maturalnego, gdy abiturienci pisali egzaminy z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego na poziomie podstawowym i z matematyki na poziomie podstawowym oraz z języka angielskiego, doszło do zakłóceń związanych z mailami, jakie dotarły do szkół z informacjami o podłożeniu na terenach tych szkół ładunków wybuchowych. 


policja bomba 1200 pap.jpg
Jest śledztwo w sprawie serii fałszywych alarmów bombowych podczas matur

785 sygnałów o bombach w pierwszych dwóch dniach matur

W poniedziałek, w pierwszym dniu matur, 122 szkoły zgłosiły do okręgowych komisji egzaminacyjnych, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego. We wtorek, w drugim dniu sesji egzaminacyjnej, takich sygnałów było 663. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe. W środę – jak poinformował dyrektor CKE – również były takie sygnały. Podał także, że w prawie wszystkich szkołach egzamin maturalny rozpoczął się o czasie i przebiegał bez zakłóceń. Jedynie w 17 placówkach się opóźnił, ale w żadnej nie został przerwany. 

"Nie wystąpiło żadne zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia maturzystów oraz pracowników szkół. Należy podkreślić, że w wielu szkołach sale egzaminacyjne, a nawet całe budynki, zostały w dniu poprzedzającym egzamin zabezpieczone plombami, a w nocy z 7 na 8 maja dyżur przy każdej szkole pełnili policjanci" – poinformował dyrektor CKE w komunikacie opublikowanym w środę. 

Także w poniedziałek i we wtorek w części szkół były opóźnienia z rozpoczęciem egzaminów. W dwóch szkołach egzaminy przerwano. Abiturienci z tych placówek będą musieli podejść do nich jeszcze raz, w drugim terminie w dodatkowej sesji egzaminacyjnej w czerwcu. 

Do sześciu przedmiotów do wyboru

Egzamin maturalny w obecnej – majowej – sesji egzaminacyjnej przeprowadzany jest w 5,5 tys. szkół ponadgimnazjalnych. Maturzysta musi przystąpić do trzech pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki. Są one obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Abiturient musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z tzw. przedmiotów do wyboru, maksymalnie do sześciu. Uczniowie muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego. 

Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 23 maja, ustnych do 25 maja.

***

Zobacz arkusze maturalne

MATURA 2019 MATEMATYKA - POZ. ROZSZERZONY

Matematyka formuła "stara matura" poziom rozszerzonyarkusz + zasady oceniania

Matematyka formuła "nowa matura" poziom rozszerzony arkusz + zasady oceniania


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matura 2019 - egzaminy od 6 do 25 maja. Sprawdź harmonogram

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 10:39
Od 6 maja będą odbywać się egzaminy maturalne. Potrwają do 25 maja. Sprawdźcie, kiedy odbędą się poszczególne egzaminy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2019. Egzamin z języka polskiego [ARKUSZE]

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 19:50
"Dziady" część III i praca na temat "Czym jest wolność w życiu człowieka" - z tym zmierzyli się maturzyści podczas pierwszego dnia egzaminu dojrzałości. Do wyboru była rozprawka i interpretacja wiersza. Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Chętni mogli pisać także egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maturzyści zmierzyli się z matematyką na poziomie podstawowym [ARKUSZE]

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 15:16
Maturzyści zmierzyli się z matematyką na poziomie podstawowym. Przed godz. 12 zakończył się kolejny egzamin dojrzałości absolwentów szkół średnich. 
rozwiń zwiń