X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

To działaczka SLD wyceniła grunty premiera Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 11:38
Na 70 mln zł Marlena Joks, pośredniczka w handlu nieruchomościami, wyceniła grunt, który Mateusz Morawiecki - według "Gazety Wyborczej" - miał kupić od Kościoła po zaniżonej cenie. Kobieta jest działaczką Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Premier zapowiedział pozew przeciwko gazecie w związku z publikacją.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRM

Poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że szef rządu wraz z żoną w 2002 roku kupili 15 ha gruntów za 700 tys. zł od Kościoła we Wrocławiu. Później rzeczoznawca ocenił, że nieruchomość już w 1999 roku warta była prawie 4 mln zł. Jak czytamy w "GW" - dzisiaj jej wartość to 70 mln zł.

morawiecki-1200-pap.jpg
"Artykuł jest pełen manipulacji i nierzetelności". Premier pozwie "Gazetę Wyborczą"

To Marlena Joks, prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości, wyceniła ziemię sprzedaną premierowi (wówczas pracownikowi banku BZ WBK) na kwotę 70 mln zł. Kobieta należy do Sojuszu Lewicy Demokratycznej (wchodzącego w skład Koalicji Europejskiej) i startowała w ostatnich wyborach samorządowych.

Gdy w internecie pojawiły się informacje o jej politycznym zaangażowaniu, Marlena Joks przyznała: "Tak.. tak.. kogo obchodzi doświadczenie zawodowe i wiedza? Nikogo? A może wystarczy poczytać oferty nieruchomości leżących obok działki Pana PMM wystawione do sprzedaży na licznych portalach internetowych? Ma to jakieś znaczenie? Ale życzę miłej zabawy..." - napisała na Twitterze.

Pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej"

- W najbliższych dniach złożymy pozew o ochronę dóbr osobistych z żądaniem publikacji przeprosin w związku z artykułem w "Gazecie Wyborczej" - powiedział pełnomocnik szefa rządu Mateusza Morawieckiego i jego żony Iwony, mec. Dariusz Tokarczuk.

Jak dodał, dobra osobiste Morawieckich zostały - jego zdaniem - naruszone poprzez publikację materiałów prasowych zawierających nieprawdziwe lub nieścisłe wiadomości na ich temat, w tym w szczególności artykułu "Jak Morawiecki uwłaszczył się na gruntach kościelnych". 

Mec. Tokarczuk przekonywał, że zawarte w publikacjach informacje są niepełne i nierzetelne. 

dn/PAP/Twitter

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka: kolejny atak na premiera na podstawie zmanipulowanych informacji

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 07:49
- Premier ma kolejne sukcesy i jest silnym liderem sprawczym obozu prawicowo-rządzącego, dlatego jest celem ataków - mówiła w "Sygnałach dnia" Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk o publikacji "GW" nt. Mateusza Morawieckiego: wyjątkowo nieudolny element walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 15:00
"Po raz kolejny »Gazeta Wyborcza« opublikowała tekst pełen insynuacji i niedopowiedzeń, pomijający istotne fakty. To element walki politycznej, wyjątkowo nieudolny" - tak szef KPRM Michał Dworczyk ocenił publikację dziennika na temat majątku premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin o artykule "GW": to atak na premiera, który nie ma żadnych podstaw

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 10:35
- Na premiera Mateusza Morawieckiego jest zlecenie, aby w ostatnich dniach przed wyborami obrzucić go błotem i przekonać opinię publiczną, że jest człowiekiem nieuczciwym - uważa szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. - To się nie uda - oświadczył.
rozwiń zwiń