X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: mamy do czynienia z oligarchizacją UE, musimy się temu przeciwstawić

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 18:35
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że jedyną drogą dla Polski jest naprawa Unii Europejskiej. - W tej chwili w Unii Europejskiej zachodzą zmiany, których przedtem nie można było się spodziewać - podkreślił podczas spotkania z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego prezes PiS.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas spotkania z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas spotkania z mieszkańcami Starogardu GdańskiegoFoto: PAP/Adam Warżawa

- Mamy do czynienia ze swojego rodzaju oligarchizacją Unii Europejskiej. To jest proces, któremu musimy się przeciwstawić, przy czym chcę bardzo mocno podkreślić, że my musimy być w Unii Europejskiej - mówił Jarosław Kaczyński. 

Podczas spotkania polityk dodał, że Prawo i Sprawiedliwość musi mieć mocną i zdecydowaną delegację w Europie. 

Jarosław Kaczyński opowiedział się także za równością państw i obywateli w Unii Europejskiej. - Musimy być równi, jako obywatele, jako państwa. Tylko wtedy Unia Europejska może dobrze działać w interesie wszystkich - mówił szef PiS. 

Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Unia Europejska powinna powrócić do funkcjonowania na podstawie traktatów europejskich. - Te traktaty w gruncie rzeczy jakby przestają troszkę obowiązywać, zaczyna obowiązywać prawo kto silniejszy ten lepszy - powiedział Jarosław Kaczyński i dodał, że mamy do czynienia z rozszerzaniem różnych kompetencji, kosztem kompetencji krajowych. 

- Mamy do czynienia z działaniami, które zawsze oczywiście kryją za sobą jakiś interes, to może być interes ekonomiczny, albo interes ideologiczny, ale to jest coś, na co nie można się zgodzić i z tym trzeba walczyć i temu trzeba się przeciwstawiać - podkreślił prezes PiS. 

Jarosław Kaczyński opowiedział się przeciwko "Europie ideologicznej". - My się tym martwimy, my to uważamy za niesprawiedliwe, że ktoś jest ciągany na policję dlatego, że mówi, że z par homoseksualnych nie ma dzieci - zaznaczył prezes PiS. 

Jarosław Kaczyński po raz kolejny podkreślił także, iż obecnie Polska nie powinna dążyć do przyjęcia wspólnej europejskiej waluty - euro. Wybory do Europarlamentu odbędą 26 maja.

koz/bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak