X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Niby walczą o wolność, tolerancję i szacunek, ale właśnie bez tolerancji, z pogardą wobec myślących inaczej". Mocne oświadczenie Kościoła ws. narzucania ideologii LGBT

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 08:14
Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich wystosowała oświadczenie w sprawie narzucania ideologii LGBT. Nawiązuje ono bezpośrednio do głośnego przypadku jednego z pracowników firmy IKEA, który został zwolniony po tym, jak w liście sprzeciwił się nakłanianiu zatrudnionych do udziału w akcji promocyjnej środowisk LGBT.
Manifestacja środowisk LGBT - zdj. ilustracyjne
Manifestacja środowisk LGBT - zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com

W oświadczeniu czytamy, że Kościół naucza, iż każdy człowiek ma bezwzględny obowiązek szanować każdego człowieka, przy czym odnosi się o również do osób LGBT, ale musi działać w obydwie strony.

ikea-1200-pix.jpg
IKEA zwolniła za stosunek do LGBT. Pracownik zdradza szczegóły

"Ogromnym niesmakiem, smutkiem, troską o przyszłość, a nawet poczuciem zagrożenia napawają zwyczajnych ludzi zachowania i słowa aktywistów tego środowiska i wspierających je dziennikarzy. Niby walczą o wolność, tolerancję i szacunek, ale właśnie bez tolerancji, z pogardą wobec myślących inaczej i z agresją" - pisze przewodniczący Rady bp Ignacy Dec.

shutterstock trybunał konstytucyjny 1200.jpg
TK: kara wobec drukarza za odmowę świadczenia usług organizacji LGBT niekonstytucyjna

Dodaje, że w tym kontekście trzeba uznać za "niedopuszczalny z punktu widzenia prawa, ale przede wszystkim przyzwoitości i zdrowego rozsądku atak przypuszczony na pracownika IKEI, który nie życzył sobie w miejscu pracy indoktrynacji LGBT".

"Wolność sumienia i wyznania jest miarą demokracji"

Niepokoi - czytamy w oświadczeniu - że wypowiedzi pod jego adresem są pełne agresji i pogardy, odziera się go z godności ludzkiej i odmawia mu niezbywalnych praw. "Tymczasem wolność sumienia i wyznania jest miarą demokracji. Agresja zaś i pogarda nie są Polsce potrzebne, burzą pokój społeczny, sieją niepewność i poczucie zagrożenia. Jakże łatwo ale też jakże niebezpiecznie jest przeciwstawić człowieka drugiemu człowiekowi!" - pisze bp Dec.

Podkreśla, że Konstytucja Rzeczypospolitej nie tylko gwarantuje każdemu wolność wyznania, ale też chroni przed ingerencją w przekonania osobiste wbrew woli zainteresowanego. "Równocześnie nieuczciwym intelektualnie jest reagować w Polsce na cytaty z Pisma Świętego, jakby kultura europejska nie wyrastała z logiki chrześcijaństwa. Nie można nazwać tego inaczej jak tworzeniem wirtualnej rzeczywistości i narzucaniem przekonań przy wykorzystaniu pozycji silniejszego" - głosi oświadczenie.

Bp Ignacy Dec w imieniu Rady gratuluje pracownikowi IKEI odwagi w wyznawaniu i obronie wiary w codziennym życiu. "Pana postawa zasługuje na uznanie i naśladowanie. Wszelkie wypowiedzi, które chciałyby z Pana uczynić oszołoma, ignoranta i agresora - nie mają podstaw w faktach" - czytamy.

Szacunek wobec sumienia pracowników

Biskup wyraża nadzieję, że "wyrządzone pracownikowi krzywdy moralne i materialne zostaną wynagrodzone, zaś firma zaprzestanie działań ideologicznych w oparciu o uprzywilejowaną pozycję pracodawcy". Rada liczy na zainteresowanie sprawą związków zawodowych i prokuratury. Prosi też pracodawców o szacunek wobec sumienia pracowników.

"Rozumiemy trudną sytuację pracowników, dla których utrata pracy byłaby poważnym problemem, ale musimy przypomnieć, że wszędzie istnieją nieprzekraczalne granice. Prośmy Boga, aby ochronił nas przed upodleniem" - można przeczytać w oświadczeniu.

"Nie mniej niepokoi zachowanie wielu nauczycieli wobec dzieci i młodzieży, nacechowane propagandą zachowań LGBT. Rodzice i młodzież uskarżają się na narzucanie jako lektur obowiązkowych, tekstów wulgarnych w formie i treści. Organizuje się w szkole wyjścia do teatru na sztuki wyjątkowo obsceniczne, które niszczą wrażliwość erotyczną młodych. Na lekcjach, pod pozorem nauki języków obcych młodzież zmuszana jest oglądać i dyskutować o filmach odzierających z intymności" - pisze bp Dec. Apeluje jednocześnie do rodziców o niepozostawianie dzieci samym sobie.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA Kościół LGBT ikea
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Bodnar ws. zwolnionego pracownika IKEI: firma ma prawo promować określony zestaw wartości

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 14:30
- Uważam, że firma ma prawo promować określony zestaw wartości. Pozostaje kwestią otwartą, w jakim zakresie powinna do tego angażować pracowników, zwłaszcza takich, którzy się z nim nie zgadzają - powiedział w opublikowanym we wtorek wywiadzie w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich. Obiecał zająć się sprawą zwolnionego z IKEI pracownika za to, że odmówił uczestnictwa w programie LGBT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Kielc zakazał Marszu Równości 13 lipca

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 14:59
Prezydent Kielc Bogdan Wenta, kierując się względami bezpieczeństwa, wydał zakaz organizacji planowanego na 13 lipca w mieście Marszu Równości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienie pracownika IKEI. Koncern wydał nowe oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 07:20
W zw. z prowadzonymi postępowaniami prawnymi nie będziemy komentować sprawy pracownika IKEA z Krakowa; skala niezrozumienia całej sytuacji oraz naszego przekazu osiągnęła taki poziom, że postanowiliśmy pozostawić ocenę powołanym do tego podmiotom - napisała IKEA w kolejnym oświadczeniu dla mediów. 
rozwiń zwiń